17 квітня в селищі Терезине Білоцерківського району Київської області працівники газової служби під час робіт знайшли залишену без нагляду сумку, в якій виявилися боєприпаси. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції у Київській області у Telegram.
"Правоохоронці Білоцерківського управління поліції Київщини виявили у знахідці велику кількість боєприпасів, порожній магазин до автомата, тримачі для патронів та сигнальну ракету",— йдеться у повідомленні.
Правоохоронці нагадують, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обстрілів всієї території нашої держави з різного типу озброєння на землі або в ній лишаються залишки боєприпасів або навіть нерозірваних снарядів.
Також небезпечні предмети можуть бути замасковані і виглядати як побутові речі, залишені без нагляду. У поліції закликають громадян бути уважними і обережними та нагадують правила безпеки.
При виявленні підозрілого предмету категорично забороняється:
- торкатися і пересувати його
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати
- користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, адже вони можуть спровокувати вибух
- здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
У разі виявленні вибухонебезпечного предмета потрібно повідомляти за номером 101 або 102.
Що відомо про виявлення вибухонебезпечних предметів на Київщині
На Київщині місцеві мешканці виявили в лісі дві розтяжки з гранатами в бойовій готовності, залишені російськими військовими минулої весни. Поблизу Гостомеля у березні мешканці виявили протитанкову міну.
У Бучанському районі місцеві жителі знайшли ящик із боєприпасами — 75 мінометних мін типу М-6. Знахідку виявили на території, де під час повномасштабного вторгнення займали позиції російські війська.
У Мощуні на Київщині собака на прогулянці виявив гранату. Біля селища Блиставиця Бучанського району правоохоронці виявили ракету, що не розірвалась.
Бучанський, Броварський та Вишгородський райони Київщини найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами.
У березні 2022 року на Київщині заборонили відвідувати ліси цивільному населенню. Заборона триватиме щонайменше до кінця режиму воєнного стану. Щоб повністю розмінувати Київщину, може знадобитись 8-10 років.
Читайте також
Розмінування Київщини: в яких районах досі залишається небезпека
У Броварському районі трактор підірвався на протитанковій міні