У Херсонському хабі в Івано-Франківську 18 квітня роздавали гуманітарну допомогу — засоби гігієни від благодійної організації "Херсон нескорений". Її учасниця та працівниця хабу Анна Манжай розповіла Суспільному, що допомогу намагаються передавати щомісяця.
З її слів, для тих переселенців, які проживають віддалено у районах Івано-Франківщини, гуманітарну допомогу надсилають поштою.

"Ми вибираємо здебільшого по категоріях: наприклад, родини з двома чи більше дітьми. Якщо допомоги, як зараз — 100 порцій, то до нас приходять сім'ї, де є діти й пенсіонери. Якщо понад 100, то обираємо тих, хто ще допомогу жодного разу не отримував", — каже Анна Манжай.

Переселенець Михайло Пронін розповідає, що виїхав із Херсона уже після звільнення міста з-під окупації. Приїхав до дружини, яка ще раніше евакуювалася до Івано-Франківська. Чоловік у хабі отримує допомогу.

"Там (у Херсоні — ред.) хата розбита. Треба їхати відбудовувати. Потепліє, будемо їхати, бо зараз там ще холодно жити, як кажуть, на свіжому повітрі", — говорить Михайло Пронін.

Херсонка Наталія Волошина переїхала до Івано-Франківська з чоловіком та донькою.

"Ми тут орендуємо квартиру, і на такі побутові речі не завжди вистачає грошей. Це дуже добра допомога, тому що прання, їжа — це те, що потрібно постійно", — говорить жінка.
Переселенець Роман Карпенко розповідає: спочатку до Івано-Франківська переїхали діти, а згодом — він з дружиною. Поволі освоюються, але грошей бракує, тому, каже, добре, що може отримати гуманітарну допомогу в Херсонському хабі.

"Цього разу — мийні засоби, а ще отримували одяг, макарони, консерви. Житло доводиться знімати за свої гроші", — каже Роман Карпенко.
Більшість гуманітарної допомоги приходить з-за кордону. Чимраз доставляти її стає важче, каже учасниця організації "Херсон нескорений"Анна Манжай.

"Важко випускають волонтерів через кордон, але ми намагаємося "пробити цю стіну" і допомогти нашим херсонцям. Важко отримати дозвіл, бо зазвичай волонтери — це чоловіки. І вони просто так не можуть виїхати за кордон, їм потрібні перепустки", — пояснює волонтерка.
За словами Анни Манжай, наразі у Херсонському хабі зареєструвалися чотири тисячі жителів Херсонщини, які наразі мешкають на території Івано-Франківської області.
Читайте також
- "Я – Херсон". В Івано-Франківську відкрили центр для переселенців із Херсонщини
- У Франківську переселенців стосовно питань соцзахисту прийматимуть за новою адресою
- В Івано-Франківську 30 червня відкрили центр "Я — Маріуполь"
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!