У Житомирі в Шодуарівському парку 18 квітня посадили молоде дерево на тому місці, де впав трьохсотлітній дуб. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Парк" Сергій Бондар.
За його словами, дереву, що впало в ніч з 14 на 15 квітня було понад 300 років.
"Багато людей говорять про цей дуб, що під ним начебто Іван Максиміліанович (Барон де Шодуар – ред.) сидів і читав літературу", – каже Сергій Бондар.


Сергій Бондар говорить, що внаслідок падіння дуба ніхто не постраждав.
"Слава Богу, що він ні на кого і ні на що не впав. Він просто ліг в бік урвища в сторону річки. А вчора ми просто власними силами його видалили, порізали і прибрали. Люди можуть спокійно рухатися", – розповів Сергій Бондар.

Чоловік говорить, що з дуба, який впав зроблять дошки для лавок, інша частина піде на опалення. На території, де росло дерево вже посадили кущі.
"Ялинка маленька посаджена, ось на цьому місці він якраз і був. На цьому місці садити не можна. Те дерево, яке росло на цьому місці вже увібрало в себе всі соки і корисні речовини, які були в землі. Ми трішки відступили і будемо сьогодні висаджувати точно такий же молоденький дуб", – говорить Сергій Бондар.

Саджанцю дуба, який висадили понад 10 років.
"Молоді дерева, які висаджуються потребують більш ретельного догляду на приживлюваність. Це так здається, що молоденьке дерево посадив і воно виросте. Ні, його, як посадив, то треба і поливати. Кожного дня треба приходити і дивитися, що відбувається", – каже Сергій Бондар.


За словами директора комунального підприємства "Парк", у Шодуарівському парку ще росте понад 15 вікових дерев.
"Реконструкція парку почалася з 30-х років, – розповідає Сергій Бондар. – Дерева-старожили у нас ще є. Ось ще один представник. Йому також, я думаю, більше 100 років. Не скажу, що за 300, а те, що 100 – це точно. Ще кілька дерев є: в'яз та липа. Ми за ними слідкуємо, кронуємо. Те, що не зрізається, згідно акту, ми відстежуємо.
Сергій Бондар говорить, що в парку продовжують висаджувати молоді дерева. Фінансування на сьогоднішній день достатньо. Зараз будуть проводити тендер на закупівлю дерев та кущів.
Читайте також
- Екологи Житомирщини рекомендують не використовувати штучні квіти й пластикові ритуальні товари.
- На Житомирщину прибувають більше 40 переселенців з Донецької області.
- Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: