Перешкоджав роботі журналістів: представнику Лаври повідомили про підозру

Перешкоджав роботі журналістів: представнику Лаври повідомили про підозру

Перешкоджав роботі журналістів: представнику Лаври повідомили про підозру
Охоронець церковного магазину, якому повідомили про підозру за перешкоджання журналістській діяльності. . Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столичні правоохоронці повідомили про підозру представнику Києво-Печерської лаври за фактом умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За матеріалами кримінального провадження, 17 квітня журналіст одного з інтернет-видань проводив зйомку у приміщенні церковного магазину, розташованого на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

"У цей час до журналіста підійшов 48-річний чоловік, який на добровільних засадах здійснює охорону вказаного приміщення. При цьому він намагався відібрати у журналіста обладнання для відеозйомки та в подальшому, застосовуючи фізичний вплив, відламав кріплення до відеокамери та пошкодив світлодіодну лампу", — йдеться у повідомленні.

Через протиправні дії охоронця журналіст не міг продовжувати свою професійну діяльність. Тепер представнику Лаври загрожує штраф до 67 100 грн, арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі до 3 років.

Що відомо про перешкоджання діяльності журналістам на території Лаври

30 березня після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників заважав працювати знімальній групі Суспільного, штовхнув кореспондентку Дар'ю Нематіан Золбін та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності в Києво-Печерській Лаврі. До Печерського управління поліції звернулись представники ЗМІ із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

На думку речника УПЦ МП Климента, це саме журналісти напали на священнослужителя. До того ж ніхто не показав посвідчення журналіста, офіційно оформленого редакційного завдання чи запиту на інтерв'ю.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП Комісія з приймання-передачі державного майна не змогла розпочати роботу 30 березня.

1 квітня дізнавачі поліції повідомили про підозру священнослужителю Києво-Печерської лаври за перешкоджання журналістській діяльності. 12 квітня столична прокуратура повідомила, що обвинувальний акт щодо служителя Свято-Успенської Києво-Печерської лаври скеровано до суду.

Читайте також

"Це удар по ідеології "русского міра" — чи покидають УПЦ (МП) Києво-Печерську Лавру

На початок