Підозру повідомлено "директору" ЗАЕС, який забезпечив роботу електростанції для потреб РФ

Підозру повідомлено "директору" ЗАЕС, який забезпечив роботу електростанції для потреб РФ

Підозру повідомлено "директору" ЗАЕС, який забезпечив роботу електростанції для потреб РФ
Фото: Офіс Генерального прокурора

СБУ повідомила про підозру "директору Експлуатуючої організації Запорізької АЕС", громадянину РФ Олегу Романенку, котрий підбурював до державної зради персонал атомної електростанції та забезпечив роботу електростанції для потреб РФ.

Про це сьогодні, 18 квітня, повідомили в Офісі Генерального прокурора України.

За даними слідства, колишній головний інженер Балаківської АЕС РФ, яка входить до структури "Росатому", після окупації частини Запорізької області, очолив так звану "Експлуатуючу організацію Запорізької АЕС". Він забезпечує експлуатацію електростанції для потреб РФ, а також підбурював працівників Запорізької АЕС до державної зради. У разі незгоди – погрожував «звільненням» та переслідуваннями.

З березня по листопад 2022 року псевдодиректор, за попередньою змовою з представниками політичного керівництва і військового командування РФ, керівництва "Росатому" та АТ "Концерн Росенергоатом", забезпечили відключення Запорізької АЕС від об’єднаної енергетичної системи України":

"Внаслідок цих дій Україна фактично позбавлена можливості користуватися та розпоряджатися Запорізькою АЕС. Також відсутня можливість виробляти і передавати електроенергію в об’єднану енергетичну систему України для енергозабезпечення об’єктів цивільної інфраструктури".

Підозрюваному інкримінують підбурювання до державної зради та порушення законів і звичаїв війни (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Читайте також

На Запоріжжі судитимуть експравоохоронців, які пішли на співпрацю з росіянами

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок