"На складах зараз 1,5 млн тонн вугілля": Галущенко про підсумки опалювального сезону та підготовку до майбутньої зими

"На складах зараз 1,5 млн тонн вугілля": Галущенко про підсумки опалювального сезону та підготовку до майбутньої зими

"На складах зараз 1,5 млн тонн вугілля": Галущенко про підсумки опалювального сезону та підготовку до майбутньої зими
Міністр енергетики України Герман Галущенко під час саміту Україна-ЄС, у Києві, 3 лютого 2023 року. Фото УНІАН

Попри те, що приблизно 50% України енергосистеми було уражено, а з 10 жовтня 2022 року було зафіксовано 270 влучань в енергетичні обєкти, Україна пройшла опалювальний сезон на внутрішньому ресурсі вугілля і зараз готується до наступної зими.

Про це під час брифінгу 18 квітня повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає кореспондентка Суспільного.

"У другій половині опалювального сезону, вони почали застосовувати С-300. По збиткам є розрахунки світового банку. Десь приблизно в 11 мільярдів вони оцінюють ті збитки, які завдані енергетиці", — зазначив Галущенко.

За його словами, найскладнішим днем було 23 листопада: тоді було одночасно знеструмлено 13.5 мільйонів людей.

Водночас Галущенко наголосив, що опалювальний сезон пройшов на внутрішньому ресурсі вугілля, зокрема завдяки забороні на його експорт.

Зараз Україна має на складах 1,5 мільйона тонн вугілля та понад 9 мільярдів кубів газу, і вже почала накопичення до наступного опалювального сезону.

"Також ми провели заміри споживання по всій країні. Зараз ми маємо актуальну інформацію по споживанню в кожному з регіонів. Сьогодні ми чітко розуміємо, який обсяг споживання є в кожному регіоні. Це нам дасть можливість за необхідності максимально чітко визначати ліміти і максимально справедливо постачати електроенергію", — додав очільник Міненерго.

14 квітня В Україні офіційно закінчився найскладніший за роки незалежності України опалювальний сезон 2022/2023 років і "Нафтогаз" розпочав підготовку до нового.

24 березня Кабінет міністрів України прийняв рішення не підвищувати тарифи на електроенергію до кінця опалювального сезону 2022-2023. Після закінчення опалювального сезону Кабмін планує підвищити тарифи на електроенергію, але вразливі верстви населення "не постраждають від такого рішення і зможуть скористатися монетизованою субсидією".

Читайте також

До нового опалювального сезону в Україні потрібно створити децентралізовану систему електрогенерації — Харченко

Україна отримала можливість екстрено імпортувати електроенергію з 15 країн ЄС

Гроші з експорту електроенергії спрямують на ремонти і підготовку до опалювального сезону — Харченко

На початок