"Нереальний момент". Активісти перервали матчі чемпіонату світу зі снукеру, зіпсувавши ігровий стіл

"Нереальний момент". Активісти перервали матчі чемпіонату світу зі снукеру, зіпсувавши ігровий стіл

Що сталося на турнірі в англійському Шеффілді.

Активісти перервали матчі чемпіонату світу 2023 року зі снукеру. В англійському Шеффілді у перебіг двох зустрічей втрутилися активісти руху "Just Stop Oil" (англ. "Просто зупиніть нафту").

Інциденти сталися в понеділок, 17 квітня. Через двох різних активістів було призупинено матчі Роберт Мілкенс — Джо Перрі та Марк Аллен — Фан Чжені.

У матчі між Фаном та Алленом до столу вибігла жінка, що спробувала прикувати себе до столу наручниками. Судді вдалося їй завадити, а зустріч поновили за 40 хвилин.

Намотість гру Мілкенса та Перрі довелося перенести на наступний ігровий день. Матч перервав чоловік, що виліз на стіл та обсипав його помаранчевою порошковою фарбою.

Безпосередньо на сайті руху були названі імена обох активістів. Жінкою була 52-річна колишня працівниця музею Маргарет Рід, чоловіком — 25-річний студент Едді Віттінґем.

Чинний британський чемпіон Аллен після інциденту розкритикував дії активістів. Та закликав надто не зважати на їхній вчинок у Шеффілді.

"Гадаю, я був останньою людиною на арені, яка зрозуміла, що відбувається, — я був сконцентрований на ударі, який збирався зіграти. Почув гучний звук та подумав, що це було на іншому столі. А потім розвернувся й побачив, що на моєму столі була жінка".

"Могло бути значно гірше. Ви бачили, що сталося на іншому столі [з фарбою] та скільки проблем це завдало".

"Це був нереальний момент, але, гадаю, навіть розмови про це надають їм ефірний час, на який вони не заслуговують. Вони просто ідіоти. Чого вони хочуть досягти з того, що тільки-но зробили? Я впевнений, що є кращі шляхи донести їхню думку".

Матчі світової першості були успішно поновлені у вівторок, 18 квітня, повідомляє BBC. Обох активістів після інциденту заарештували.

Що відомо

  • Активісти "Just Stop Oil" не вперше втручаються у перебіг спортивних подій. У лютому звинувачення висунули шістьом особам, які вибігли на трек Гран-прі Великої Британії з Формули-1 влітку минулого року.
  • Чемпіонат світу зі снукеру стартував 15 квітня й триватиме до 1 травня. Загальний призовий фонд турніру становить понад 2.3 мільйона фунтів.
  • У Шеффілді снукеристом Юліаном Бойком було встановлено рекорд України на чемпіонатах світу. 17-річний спортсмен дістався історичного третього раунду кваліфікації.
На початок