В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через повені — Укргідрометцентр

В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через повені — Укргідрометцентр

В низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через повені — Укргідрометцентр
Підтоплений міський парк "Наталка" в Києві, 16 квітня 2023 року, фото: УНІАН

У Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях України оголошено червоний рівень небезпеки через весняне водопілля. Найважча ситуація на Дніпрі.

Про це під час брифінгу 18 квітня у Media Center Ukraine зазначив начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС Ілля Перевозчиков.

За його словами, високий рівень небезпеки також зберігається на Київщині та Чернігівщині.

"Варто зазначити, що в Київській та Чернігівській областях оголошений помаранчевий рівень небезпеки, а в Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях – червоний рівень небезпеки, найвищий з тих, що можуть бути", — уточнив представник Укргідрометцентру.

Читайте також: "Такого не спостерігали близько 50 років". В Україні через повені підтоплені будинки, поля, розмиті переправи: що відомо

В Україні спостерігається підняття рівня води, яке призвело до підтоплень у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Рівненській, Полтавській, Черкаській та Чернігівській областях. За даними Гідрометцентру, підвищення рівня води відбувається у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг.

Як повідомили у ДСНС, станом на 17 квітня гідрологічна ситуація визначалась як контрольована. Але залишаються підтоплені 1 379 дворогосподарств (Чернігівська – 474, Черкаська – 182, Дніпропетровська – 83, Полтавська – 107, Київська – 210 та Кіровоградська — 323) та 198 будинків (Дніпропетровська – 38, Кіровоградська – 87, Черкаська – 42, Чернігівська – 29 та Полтавська — 2), з них 125 дачних.

У Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Черкаській та Полтавській областях підтоплено 9 тис. 138 га сільськогосподарських угідь. Порушено транспортне сполучення до 30 населених пунктів: Чернігівська – 29 та Київська – 1.

Читайте також

ДСНС попереджає про затоплення у 5 областях

Щоб не розмило остаточно: на Київщині укріплюють насип на тимчасовому переїзді

На початок