Громада на Кіровоградщині купила три сміттєвози та готується впроваджувати сортування сміття

Громада на Кіровоградщині купила три сміттєвози та готується впроваджувати сортування сміття

Громада на Кіровоградщині купила три сміттєвози та готується впроваджувати сортування сміття
Фото: Олександрійської міськради

На Кіровоградщині Олександрійська громада купили три нові сміттєвози вартістю 10,5 мільйонів гривень. Дві машини з заднім навантаженням та один портальнийВикористовується для перевезення змінних контейнерів – сміттєзбірників.. Про це Суспільному розповів начальник міського управління житлово-комунального господарства Михайло Сулятицький.

З його слів, до кінця року місто планує закупити ще два сміттєвози, 16 великогабаритних сміттєвих контейнерів та 350 оцинкованих євроконтейнерів.

"Євроконтейнери, об'ємом 1,1 куб, маємо отримати у травні цього року. Вони покриті цинком, не іржавіють та є екологічні чисті. Їх використовують у Європі та в усьому цивілізованому світі. Усі старі контейнери, які розташовані на прибудинкових територіях, поступово будемо замінювати на нові. В місцях масового скупчення негабаритного сміття поставимо семикубові контейнери".

Машини для збору сміття купили у кременчуцької фірми. Нині їх привезли в Олександрію та ставлять на баланс. Михайло Сулятицький говорить, це має допомогти у майбутньому уникнути сміттєвих колапсів, які створювали у місті приватні компанії.

"У нас в місті вивезенням сміття займаються приватні підприємства. Вони працюють на машинах, яким по 30-40 років, вони застарілі та вже давно відпрацювали свій ресурс. В них часто бувають поломки, вони не виїжджають на маршрути та не справляються зі своїми обов'язками. Це призводить до того, що сміттєві майданчики перебувають у неналежному стані і місто має неприглядний вигляд. Впливати на приватні компанії ми не можемо, лише виставити їм штрафи та закликати до порядку".

Зі слів Михайла Сулятицького, у 2024 році в Олександрії планують впровадити роздільне сортування сміття — пластик, скло, папір.

В рамках міської програми з організації та вивезення сміття, яка розрахована на два роки, з олександрійського бюджету на початку 2023 року виділили 17,5 мільйонів гривень.

Що відомо

В Олександрії у 2021 році купили машину-пилосос для збору опалого листя. З слів Михайла Сулятицького, витратили понад 6 мільйонів гривень.

Читайте також

  • Жителям підтоплених громад на Кіровоградщині не рекомендують пити воду з криниць
  • Шість аварій за два тижні. Жителі села на Кіровоградщині просять встановити камери відеофіксації на аварійній ділянці
  • "Він обачно їздив, дотримувався правил". На Кіровоградщині під час тренування загинув чемпіон України з велоспорту
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок