Рада ЄС дала "зелене світло" приєданню України до вільного роумінгу в ЄС — Федоров

Рада ЄС дала "зелене світло" приєданню України до вільного роумінгу в ЄС — Федоров

Важливо
Мобільний зв'язок
Джерело: pexels.com

Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за зв'язок під час подорожей Європою, а європейські мандрівники — в Україні. Рада ЄС та Єврокомісія підтримують, щоб Україна приєдналася до вільного роумінгу з ЄС на постійній основі, повідомили в Мінцифри.

Для цього Єврокомісія запропонувала включити положення про роумінг до Доповнення 17-3 Угоди про асоціацію. Рада ЄС схвалила цю пропозицію і дала зелене світло для схвалення двостороннього рішення Україна-ЄС.

“Далі — очікуємо на схвалення Рішення Комітетом асоціації Україна-ЄС у торговельному складі. І працюємо, щоб всі умови для приєднання України до зони Roam like at home були виконані”, — пояснили у Мінцифри.

Ціни на дзвінки близьким у Європі для українців знизяться, написав у Телеграм віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Оператори не списуватимуть по 30 гривень за хвилину розмови. Не треба буде й змінювати SIM-картки під час поїздок Європою. Крім цього, права споживачів будуть захищені за правилами ЄС”, — додав Федоров.

У відомстві нагадали, що зараз мільйони українців у ЄС спілкуються з рідними без переплат завдяки Спільній заяві операторів. Нещодавно дію заяви продовжили ще на пів року.

Що відомо про вступ України в ЄС

На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення  пішло менш як місяць.

За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

23 червня ЄС остаточно надав Україні статус кандидата.

Читайте також

НАТО посилює оборонну стратегію, в Україні розпочали розслідування зізнань екс-"вагнерівців". 419 день війни. Онлайн

На початок