Із майже 10 тисяч киян тільки 11% вважають свій психологічний стан стабільним — Хонда

Із майже 10 тисяч киян тільки 11% вважають свій психологічний стан стабільним — Хонда

Із майже 10 тисяч киян тільки 11% вважають свій психологічний стан стабільним — Хонда
Жінка витирає обличчя серветкою Фото: Уніан (ілюстративне)

Майже 10 тисяч киян взяли участь в опитуванні, яке стартувало 23 березня цього року і тривало до 6 квітня у застосунку "Київ Цифровий", щодо соціально-психологічної підтримки. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

Загалом в опитуванні було 7 пунктів, де респонденти, зокрема, мали визначити свій емоційний стан, розповісти чи звернулися б за допомогою до психологів та як війна вплинула на їхній емоційний стан.

Зазначається, що із 9 795 респондентів лише 11% зазначили свій стан як стабільний. Водночас 38% відчуває страх перед майбутнім та тривогу, характеризують свій стан як незадовільний через порушення сну та виснаження — 18%, постійне роздратування та апатію відчувають 12% і самотність — 9%.

За словами Хонди, наразі, зважаючи на те, що кияни живуть в умовах повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, важливо формувати нову культуру підтримки ментального здоров’я, і місто має відіграти у цьому свою роль.

"За результатами опитування 51% (5 538 респондентів) у складні часи звертаються за підтримкою до друзів та близьких, і лише 8% — до психологів. Однак 24% (4 290 опитаних) виявили бажання в майбутньому звернутися за допомогою до фахівців",— каже Хонда.

У КМДА зауважили, що найбільш активну участь в опитуванні і готовність отримати фахову допомогу продемонструвала молодь віком 24-35 років. Окрім того, 29% (4 210 респондентів) зазначили, що їм найкраще допомагає подолати стрес робота та побут, а 23% — фізична активність.

Що відомо про психологічну допомогу у Києві

На початку квітня цього року у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці намагатимуться запобігати стресовим травматичним станам громадян, надавати психологічну підтримку різним соціальним та професійним групам населення, зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин, а також працівникам, які забезпечують життєдіяльність міста в умовах воєнного стану.

В Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Від початку року понад 900 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

На початок