"Щодня чекали від нього звістку": рідні Юрія Наконечного з Вінниччини розповіли про звільнення оборонця з полону

"Щодня чекали від нього звістку": рідні Юрія Наконечного з Вінниччини розповіли про звільнення оборонця з полону

"Щодня чекали від нього звістку": рідні Юрія Наконечного з Вінниччини розповіли про звільнення оборонця з полону
Юрій Олександрович Наконечний. Фото: племінниці оборонця Ірини

Житель Шаргородської громади Жмеринського району 30-річний Юрій Олександрович Наконечний – серед тих, кого Україна повернула із російського полону 16 квітня. До цього часу оборонець вважався зниклим безвісти. Про це Суспільному повідомила мама захисника Галина Наконечна.

"Син зателефонував мені близько 12 години ночі на Пасху. Сказав: "Мамо!". У мене ледь серце не зупинилося від радості, слів не було, щоб йому відповісти. Не могла зрозуміти до кінця, хто це говорить", – розповіла Галина Наконечна.

За словами жінки, Юрій Наконечний пішов служити 29 грудня 2022 року. Для оборонця це не вперше, він – учасник АТО, захищав Україну у 2014 році.

"Постійно була із сином на зв'язку. Востаннє ми розмовляли 16 лютого. Потім ще 17 й 18 лютого він писав дочці, своїй сестрі, що у нього все добре, щоб ми не переживали. Після того зв'язок із сином обірвався. 8 березня від військкомату дізналися, що син зник безвісти. Два місяці на нього чекали. Не було жодної звістки", – згадує Галина Наконечна.

Скільки плакала, недосипала ночей, просила Бога, щоб він був живим. Зараз син у Дніпрі на реабілітації. Каже, що у нього все добре, щоб не переживали. Дуже чекаємо його вдома".

Нині на зустріч із захисником очікують батьки, сестри, 5-річний син Марк та друзі.

"Він дуже мужній, розумний, справедливий, добрий, завжди за правду. Ми щодня очікували якихось новин, звістки від нього. Бабуся щодня телефонувала, запитувала, чи є якась інформація. Слава Богу, що він знайшовся, це дуже велика радість. Ще й на Великдень", – розповіла племінниця Юрія Наконечного Ірина.

Що відомо

  • Україна до Великодня повернула із Росії 130 військовополонених, які потрапили в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому та Херсонському напрямках. Серед бранців, які повернулися додому — військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки та співробітники Державної спеціальної служби транспорту.
  • 48 зі 130 звільнених військових вважались зниклими безвісти.
  • Серд тих, кого Україна повернула із російського полону 16 квітня, жителі Калинівки, що на Вінниччині, Олександр Шафрановський та Вадим Столярчук. Вони були серед 48 оборонців, яких вважали зниклими безвісти. Про це Суспільному повідомили у Калинівській міськраді.

Читайте також

  • "Бажання — звільнити нашу землю": військовий з Вінниччини розповів про стримування позиції у Бахмуті

На початок