Повернулися після шести місяців на передовій. Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення

Повернулися після шести місяців на передовій. Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення

Повернулися після шести місяців на передовій. Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення
Суспільне Суми

17 квітня сумський 211 окремий спеціальний батальйон відзначив річницю створення. Він був сформований обласним центром комплектування на основі добровольчого формування, яке з перших днів вторгнення захищало Сумщину і повністю складається з мешканців області.

До широкомасштабного вторгнення Дмитро працював за кордоном. Воювати пішов добровольцем, потрапив у сумський 211 окремий спеціальний батальйон. "Сказали, що створюється новий батальйон, який буде захищати, боронити, тож я вирішив піти. Тренувалися, потім поїхали на Донбас. Район Горлівки, також Бахмут, боронили там", - розповів командир взводу розвідки БПЛА 211 батальйону Дмитро "Нептун".

Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення
Дмитро "Нептун". Фото: Суспільне Суми

Військовою спеціальністю Дмитро обрав роботу з безпілотниками. Зараз керує розвідкою дронами, вважає це дуже перспективним напрямком військової справи. "Штука класна. Навіщо посилати людину, яка може потім померти, будемо дивитися правді в очі, якщо можна послати дрон, який зробить багато роботи: і захистить, і побачить, і розвідає, і принесе достатньо інформації", - вважає військовий.

Побратим Дмитра Анатолій теж служить у 211 батальйоні з моменту його створення, з 17 квітня 2022 року. "Партизанщина почала закінчуватися, почалася мобілізація, повернулася цивілізація в Суми, хлопців почали забирати в армію, створився наш батальйон. Всяке було. Були побіги від російської бронетехніки, були погоні за російською бронетехнікою. Було униле стояння на блок-посту, було не униле стояння на блок-посту, тренування, потім був Донбас: Майорськ, Нью-Йорк, Бахмут", - розповів про свою службу командир взводу 211 батальйону Анатолій Антонов.

Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення
Анатолій Антонов. Фото: Суспільне Суми

Після майже шести місяців на передовій батальйон повернувся на Сумщину, "на відновлення", як кажуть самі військові. І урочисто відзначив річницю створення, приймав привітання і нагороди.

Зокрема, відзнаки вручав командувач оперативного командування "Північ" Дмитро Красильников. За його словами, з початку вторгнення таких батальйонів було створено сотні, але 211-й — особливий.

Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення
Суспільне Суми

"Той бойовий шлях, який він пройшов за цей рік, за невеликий строк від дня його створення, свідчить про те, що цей батальйон відбувся як військова частина, як бойовий підрозділ. Він зайняв своє гідне місце в лавах Збройних сил України, він виконував дуже серйозні, дуже важкі завдання на найгарячіших ділянка фронту. Це один з найкращих окремих батальйонів, які ми маємо зараз в нашому комплекті ЗСУ", - сказав командувач ОК "Північ" Дмитро Красильников.

Наразі 211 батальйон підпорядкований ОК "Північ", але сформований він був Сумським обласним центром комплектування на основі ДФТГ № 3, яке захищало Суми з перших днів і повністю складалося з мешканців Сумської області. Пресофіцер Олександр Бондаренко розповідає, що продовжують підтримувати хлопців, надають морально-психологічну, юридичну та соціальну підтримку, в тому числі сім’ям військових і родинам загиблих.

"Підбирали їм інструкторів, підбирали їм техніку для виконання бойових завдань. Протягом всього року ми постійно підтримували зв’язки з батальйоном, навіть коли він був на виконанні завдань під Бахмутом. Військовослужбовці, перебуваючи у відпустці чи на лікуванні, — ми зустрічалися з ними, і звісно, ті втрати, поховання, коли ми теж проводжали хлопців в останній путь. Коли потрібна була морально-психологічна підтримка, наші фахівці виїжджали до батальйону, під Бахмут, спілкувалися з особовим складом", - розповів пресофіцер Сумського обласного центру комплектування Олександр Бондаренко.

Від самого початку 211 батальйон очолив Володимир Лаврик. Він не професійний військовий, був офіцером запасу після військової кафедри. У 2014 році пішов добровольцем, воював рік, повернувся командиром роти. Розповідає, що нові люди до батальйону приходять з різним настроєм, хтось сповнений рішучості, а хтось боїться.

Сумський 211 батальйон відзначив річницю створення
Володимир Лаврик. Фото: Суспільне Суми

"Не треба боятися. Поки зараз там хлопці під Бахмутом, поки зараз ті хлопці стоять в Авдіївці, доти наша Сумська область недоторканна. Краще взяти зброю тут, навчитися і піти захищати, чим чекати тут ворога. Пам'ятаю я перший постріл 24 лютого, тоді ми ще були в ДФТГ, зустріли російські танки. Краще воювати не на рідній землі. Тому всіх закликаю і рекомендую — краще брати зброю зараз, ніж коли буде це пізно", - вважає командир 211 батальйону Володимир Лаврик.

Зараз військові 211 батальйону не тільки відпочивають, а й тренуються, щоб незабаром братися до виконання нових завдань. "Далі? До кінця війни захищати. Потім повернуся до сім'ї, до попередньої роботи", - підсумував командир взводу розвідки БПЛА 211 батальйону Дмитро "Нептун".

Читайте також

  • Стрілець, водій, командир мотопіхотного взводу, а нині офіцер Шосткинського територіального центру комплектування: 28-річний Сергій Болбот через поранення змінив місце служби. Які особливості його служби на Сумщині, він розповів Суспільному.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок