"Життя після війни": у Рівному та на Львівщині реабілітували військових, які втратили зір

"Життя після війни": у Рівному та на Львівщині реабілітували військових, які втратили зір

"Життя після війни": у Рівному та на Львівщині реабілітували військових, які втратили зір
Фото: обаласна бібліотека

Військових, які втратили зір, вчили адаптуватися у суспільстві. Низку заходів провели у Рівному в рамках реабілітаційно-відновлювального табору. За кілька тижнів вдалося навчити вісьмох військових з різних куточків України, повідомила на брифінгу 17 квітня виконавча директорка громадської спілки "Сучасний погляд" Олеся Перепеченко.

Реабілітаційно-відновлювальний табір "Життя після війни" для військових, які на війні втратили зір, стартував у Львівській області 1 квітня. Потому учасники проєкту займались в Рівному.

Сергій Тулюпа з Миколаївщини служив у 18 окремому батальйоні морської піхоти, у 2019 році отримав поранення в Донецькій області.

"Життя після війни": у Рівному та на Львівщині реабілітували військових, які втратили зір
Сергій Тулюпа. Фото: Суспільне Рівне

"Дуже-дуже погано бачу. Проходив лікування в шпиталі, зараз ще є можливість частково повернути зір. За чотири роки це перша реабілітація, дуже сподобалося. Навчили багато чому. З тростиною я чотири роки не ходив, бо я не знав, як з нею ходити, а тут навчили орієнтуватися. Соціальний побут, як проживати в будинку, як пристосуватися, щоб можна було самому приготувати їжу, як жити вдома одному", — ділиться учасник реабілітаційного проєкту.

Як зазначила Олеся Перепеченко, військовим, серед іншого, також розповіли про телефонні та комп'ютерні програми для людей, які частково або повністю втратили зір.

"Зараз в Україні відсутні центри реабілітації для військових з втратою зору. Втрата зору — це дуже складна специфіка, яка потребує унікального підходу. Перший раз, коли хлопці приїхали, ми їх побачили, вони були дуже замкнуті. Зараз вони спілкуються, зараз вони відкриті, відверті. Про що це говорить: вони почали спілкуватися в колі таких же, як і вони, людей. 75% тренерів — з порушенням зору. Ми своїм прикладом показуємо, що можна жити, можна адаптуватися, можна перекваліфікуватися і далі працювати", — пояснює вона.

Реалізували проєкт за підтримки громадської спілки "Сучасний погляд", за гроші Міжнародного благодійного фонду, яким керує захисник Донецького аеропорту, колишній заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко. Такий проєкт, зі слів Олесі Перепеченко, планують реалізовувати ще у серпні 2023 року.

Читайте також

  • "Має йти на спад": у офісі водних ресурсів прокоментували ситуацію з повінню на Рівненщині
  • На Рівненщині у Великдень авто з’їхало в озеро, загинули двоє людей
  • Субсидія на неопалювальний період: кому треба обов'язково подати документи й що враховують при призначенні
  • Будівельники, водії, зварювальники: кого найбільше шукають через центри зайнятості
  • "Щоб мали більше сил, віри й хисту": у Рівному майстриня вишиває військовим сорочки-обереги

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок