Навіть серед міських вулиць: члени екологічної експедиції знайшли на Черкащині місця з рідкісною червонокнижною рослиною

Навіть серед міських вулиць: члени екологічної експедиції знайшли на Черкащині місця з рідкісною червонокнижною рослиною

Навіть серед міських вулиць: члени екологічної експедиції знайшли на Черкащині місця з рідкісною червонокнижною рослиною
Фото Київського еколого-культурного центру

Члени експедиції Київського еколого-культурного центру знайшли в громаді на Черкащині три місця з рідкісною червонокнижною рослиною — рябчиком шаховим. Про це повідомив директор центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.

"Такого немає ніде в Європі, щоб дикий рябчик шаховий цвів серед міських вулиць!Нещодавня експедиція Київського еколого-культурного центру до Катеринополя завершилася величезним успіхом – ми знайшли там три невідомі науці великі місця зростання рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги – рябчика шахового", — розповів директор.

З його слів, рябчик шаховий росте і в самому Катеринополі та на приміській території.

Члени екологічної експедиції знайшли на Черкащині місця з рідкісною червонокнижною рослиною
Рябчики шахові в Катеринопільській громаді. Колаж Суспільне Черкаси, фото Київського еколого-культурного центру

Київський еколого-культурний центр спільно з Черкаським обласним управлінням екології створюватиме на місці, де росте червонокнижна рослина, пам'ятки природи для охорони рябчика шахового.

"Ми також звернулися до Катеринопільської міськради із проханням підтримати створення пам'яток природи. Хотілося б, щоб діти Катеринополя та сусіднього села Шостакове, та їхні діти могли побачити в майбутньому первозданні природні луки з квітучими рябчиками. Крім цього, сам рябчик має право на життя", — прокоментував Володимир Борейко.

За його словами, через розвиток зеленого туризму у громаду можна буде організувати екскурсії для жителів інших регіонів України та Європи та поповнювати бюджет Катеринопільської громади. Це буде можливим у разі, якщо луки не будуть осушені, розорані або забудовані котеджами, вважає пан Володимир. Як роз'яснив природоохоронець, серед основних загроз для рябчика шахового є будівництво штучних ставків, які заливають його місця проживання.

Що відомо

  • Рябчик шаховий знають і люблять у всій Європі, розповів Володимир Борейко. Квіти цієї рослини зображені на гербах населених пунктів Англії, Німеччини, Норвегії, Словенії, Швеції. У Німеччині 1993 року рябчик шаховий оголосили "Рослиною року".
  • За даними Червоної книги України, рябчик шаховий у центральній частині Україна має лише два місця зростання в Київській області. Про Черкаську область у Червоній книзі нічого не сказано, повідомив Володимир Борейко.
  • Рябчик любить дикі, малозмінені луки з мінімальним людським впливом (невеликий сінокіс чи випас). Росте в невеликих болотах, на луках, вздовж краю лісу або навколо невеликих вербових гайків. Саме такі луки частково вціліли біля Катеринополя на Черкащині, де ще росте рябчик.
  • У Бельгії рябчик знищено повністю.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок