Латвія заборонила в'їзд до країни 10 громадянам РФ через вирок Кара-Мурзі

Латвія заборонила в'їзд до країни 10 громадянам РФ через вирок Кара-Мурзі

Едгарс Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії
Едгарс Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії. Фото: AP

Латвія заборонила в'їзд до країни для десятьох громадян РФ, через вирок російському опозиціонеру Володимиру Кара-Мурзі.

Про це у Twitter написав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.

"Я прийняв рішення заборонити в'їзд на територію Латвії для десяти громадян Росії, які причетні до цієї "фіктивної справи", — йдеться в дописі глави МЗС.

Про кого саме йдеться Едгарс Рінкевичс не уточнив. Він також закликав Євросоюз запровадити додаткові санкції проти Росії через ухвалений судовий вирок у справі Володимира Кара-Мурзи.

17 квітня Московський міський суд виніс вирок у справі політика Володимира Кара-Мурзи. Опозиціонера засудили до 25 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Що відомо про Володимира Кара-Мурзу

Володимир Кара-Мурза — російський тележурналіст, режисер, колумніст, політичний і громадський діяч, публіцист. Федеральний координатор громадського руху "Відкрита Росія".

Кара-Мурза був заарештований у Москві у квітні 2022 року за виступ проти війни Росії проти України. Відтоді Кремль висунув проти Кара-Мурзи додаткові звинувачення.

Уряди та правозахисні організації по всьому світу закликали до звільнення Кара-Мурзи. У січні 2022 року Державний департамент США розпочав кампанію "Без справедливого приводу", яка закликає до звільнення Кара-Мурзи та інших політичних в'язнів у всьому світі. У травні 2022 року Amnesty International визнала Кара-Мурзу в'язнем сумління.

У березні 2023 року Мінфін США запровадив санкції проти російських посадовців, причетних до ув’язнення опозиціонера Володимира Кара-Мурзи.

“Сенатор США Джон Маккейн назвав Кара-Мурзу "одним з найбільш пристрасних і ефективних прихильників ухвалення "закону Магнітського". Сергій Магнітський був адвокатом і аудитором, який викрив масштабну схему податкового шахрайства російських чиновників, після чого був заарештований і утримувався під вартою російською владою, піддавався фізичному насильству і психологічному тиску і помер у слідчому ізоляторі в Москві”, — відзначили тоді у Мінфіні США.

Як реагують на вирок політику у світі

Вирок опозиціонеру Кара-Мурзі засудили зокрема в організації з прав людини UN Watch.

"Російського опозиційного політика Володимира Кара-Мурзу щойно визнали винним у державній зраді та засудили до 25 років ув'язнення за виступ проти війни Росії проти України. Ми закликаємо Раду ООН з прав людини зібратися на екстрену сесію, щоб засудити це неподобство", — написав у Twitter виконавчий директор організації Гігель Нойєр.

Водночас Велика Британія викликала російського посла після винесення вироку Кара-Мурзі, який має подвійне російсько-британське громадянство.

"Велика Британія вважає засудження Кара-Мурзи таким, що суперечить міжнародним зобов'язанням Росії з прав людини, включаючи право на справедливий судовий розгляд", — сказано у заяві британського уряду.

Зазначається, що Велика Британія вже запровадила санкції проти судді, який головував на судовому процесі, попередню за причетність до порушень прав людини, і розгляне подальші заходи для притягнення до відповідальності осіб, причетних до затримання та жорстокого поводження з Володимиром Кара-Мурзою.

Суд над опозиціонером засудили й в Норвегії.

"Рішуче засуджуємо політично вмотивований вирок російському опозиційному діячеві, журналісту і правозахиснику Володимиру Кара-Мурзі, засудженому до 25 років позбавлення волі.Глибоко тривожний і суворий вирок. Ми закликаємо до негайного і безумовного звільнення всіх політичних в'язнів у Росії", — наголосили у дипломатичному відомстві країни.

"Володимир Кара-Мурза, журналіст і активіст, лауреат Премії Вацлава Гавела з прав людини 2022 року, був засуджений сьогодні на черговому огидному політичному процесі в Росії. Йому дали 25 років лише за те, що він розповів правду про війну Росії проти України та жахливі умови в Росії. Я підтримую Кара-Мурзу", — написав у Twitter своєю чергою міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Читайте також

Європарламент вимагає від Кремля звільнити Навального та інших політв'язнів

Російського опозиціонера Яшина заарештували за "фейки" у відео про вбивства в Бучі

На початок