У КМДА розповіли, яку територію Києва підтопило

У КМДА розповіли, яку територію Києва підтопило

У КМДА розповіли, яку територію Києва підтопило
Підтоплення села Погреби під Києвом, 16 квітня 2023 р. Фото: ДСНС Київщини

У Києві немає аварійних підтоплень, проте під водою опинилися заплавні території. Вони підтоплюються майже щороку під час весняної повені.

Про це директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук розповів в ефірі телеканалу "Київ".

"Зараз є підтопленими острови у парку Муромець, Гідропарк, Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки у районі Осокорків", — розповів Ткачук.

За інформацією Укргідрометцентру, пік весняної повені очікують приблизно на 22 квітня. Станом на 12:00 17 квітня, рівень води у Дніпрі складає 9 359 см (критичний рівень – 9 415 см) за Балтійською системою висот.

"До критичного рівня води лишається ще 50-60 см. Ми розуміємо, що вода може сягнути цього рівня, тому проводимо додаткові тренування всіх служб, які можуть задіяти для допомоги мешканцям", — розповів Ткачук.

Він також додав, якщо наслідки повені спричинили пошкодження майна або іншу шкоду підприємствам, то ці випадки розглядатимуть в рамках роботи районних комісій техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

У Києві вода в кранах може змінити колір через паводок

На початок