Верещук: закупили обладнання для відбору й зберігання ДНК-зразків військових

Верещук: закупили обладнання для відбору й зберігання ДНК-зразків військових

Важливо
Картріджи для забору ДНК-матеріалу
. Картріджи для забору ДНК-матеріалу Фото: Суспільне/Нікіта Галка

Україна закупила обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків військових. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірини Верещук.

Попередній відбір генетичного ДНК-матеріалу у військових, які йдуть на службу до ЗСУ, і правоохоронців обговорили на нараді  з регіональними координаторами Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти під головуванням віцепрем’єрки.

Законодавством передбачено обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад, зазначили в Мінреінтеграції.

На виконання відповідного закону вже розроблено порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ наразі погоджується центральними органами виконавчої влади.

“Згідно з цим порядком, ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового. Нині вже закуплено відповідне обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків”, — повідомили у пресслужбі.

Безперечно, під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх наших захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації. Сподіваюся, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури”, — сказала Верещук.

Читайте також

Повернення з полону українців, у Слов'янську закінчили розбирати завали зруйнованого будинку. 418 день війни. Онлайн

В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут і Мар’їнка — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 5 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Міноборони РФ тісніше співпрацює з ПВК "Вагнер" для захоплення Бахмута — ISW

На початок