У Фінляндії запрацював найбільший у Європі ядерний реактор

У Фінляндії запрацював найбільший у Європі ядерний реактор

У Фінляндії запрацював найбільший у Європі ядерний реактор
Фото: Antti Haanpää / Yle

Фінляндія офіційно запустила найбільший у Європі ядерний реактор, будівництво якого тривало 18 років.

"Найбільший у Європі ядерний реактор Olkiluoto 3 (OL3) у Фінляндії почав регулярну роботу рано вранці в неділю, повідомив його оператор", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає агентство, реактор підвищить енергетичну безпеку в регіоні на тлі зупинки постачання газу та електроенергії з Росії.

Оператор OL3 Teollisuuden Voima (TVO), який належить фінській комунальній компанії Fortum та консорціуму енергетичних та промислових компаній, заявив, що реактор задовольнятиме близько 14% попиту на електроенергію у Фінляндії, скоротивши потребу в імпорті зі Швеції та Норвегії. Очікується, що він працюватиме не менше 60 років.

"Виробництво Olkiluoto 3 стабілізує ціни на електроенергію і відіграє важливу роль у переході Фінляндії до "зелених" технологій", — йдеться у заяві генерального директора TVO Ярмо Танхуа.

Будівництво реактора потужністю 1,6 гігавата, першої нової атомної станції у Фінляндії за більш ніж чотири десятиліття і першої в Європі за 16 років, почалося у 2005 році. Спочатку станцію мали відкрити чотири роки по тому, але виникли технічні проблеми.

Реактор вперше поставив тестову продукцію до національної енергосистеми Фінляндії у березні минулого року. У той час очікувалося, що OL3 почне регулярну роботу за чотири місяці, однак згодом сталася низка поломок та відключень, на усунення яких знадобились місяці.

15 квітня повідомлялось, що Німеччина відключила три свої останні атомні електростанції. Тепер країна розвиватиме "зелені" технології в галузі енергетики.

Читайте також

Великдень на фронті й в тилу, повернення з полону українців. 417 день війни. Онлайн

На початок