Нідерланди виділять Україні 100 мільйонів євро для аграрної сфери

Нідерланди виділять Україні 100 мільйонів євро для аграрної сфери

Нідерланди виділять Україні 100 мільйонів євро для аграрної сфери
Амстердам. Фото: Pixabay

Нідерланди виділять 100 мільйонів євро Україні, щоб профінансувати сільськогосподарський бізнес в Україні, а також виділити гроші на генератори, щоб допомогти країні пережити майбутню зиму.

"40 мільйонів євро будуть використані спеціально для сільськогосподарських компаній, щоб вони все ще могли купувати зерно в цьому сезоні або замінити сільськогосподарське обладнання, яке було знищене", – зазначила прем’єрка країни Ліше Шрайнемахер.

Як пише NL Times з посиланням на слова урядовиці, частина грошей буде виділена для потреб українських аграріїв.

"Ці підприємства просто візьмуть кредит у місцевому банку, але оскільки банки там, звісно, зараз неохоче, буде гарантія, що банк поверне свої гроші будь-коли. Тоді банк також схильніший робити кредит швидше".

За словами Шрайнемахер, це допоможе не лише українському аграрному сектору. Підтримка піде також на користь глобальної продовольчої безпеки, оскільки Україна експортує багато зерна.

На початку квітня в уряді Нідерландів повідомили, що Україні виділять допомогу на суму 274 мільйони євро.

Що відомо про позицію Нідерландів щодо війни РФ в Україні

Нідерланди хочуть організувати спеціальний трибунал для суду над винними у війні Росії проти України. Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра повідомив, що якщо буде потреба в такому "трибуналі з питань агресії", його можна створити в Гаазі, повідомив

У жовтні 2022 року парламент Нідерландів підтримав резолюцію із закликом про створення спеціального трибуналу в Гаазі для судового переслідування російських військових і політичних лідерів за злочини в Україні.

На початок