"Щоб бути успішною громадою". У Попельнастому на Кіровоградщині долучились до розробки соціального паспорту

"Щоб бути успішною громадою". У Попельнастому на Кіровоградщині долучились до розробки соціального паспорту

"Щоб бути успішною громадою". У Попельнастому на Кіровоградщині долучились до розробки соціального паспорту
Наталія Білецька (друга зліва) під час тренінгу в рамках проєкту. Фото Наталії Білецької

Попельнастівська громада Олександрійського району Кіровоградської області – одна з чотирьох у регіоні, для якої цьогоріч розроблятимуть соціальний паспорт в рамках проєкту "Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб". Чому вирішили долучитись до проєкту та якого результату очікують, в етері Українського радіо Кропивницького розповіла начальниця управління соціального захисту Попельнастівської сільської ради Наталія Білецька.

Про громаду

За інформацією начальниці управління соцзахиту, в громаді проживають більше семи тисяч людей, 1370 з них – діти, 1900 – літні люди. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в громаді прихистили більше тисячі переселенців, більшість з яких живуть в громаді й нині: "Ми створили раду переселенців, там висловлюють свої побажання, кажуть про проблеми. Є такі, які планують залишитися у нас на постійне проживання, тому ми створили ініціативну групу, що працює над проєктами розвитку нашої громади, намагається залучати донорів".

Чому долучилися до проєкту

Завдяки проєкту у громаді планують створити громадську організацію, яка б враховувала потреби населення, сказала Наталія Білецька: "Вже підготували статут, у квітні плануємо зареєструвати організацію. Візьмемо працівника, який буде допомагати нам писати гранти, чим залучимо потенційних донорів для розвитку нашої громади".

Найважливіше, зі слів начальниці управління – створення робочих місць, бо для цього у бюджеті громади грошей не вистачає: "Нам потрібна допомога для розвитку соціальної сфери. Ми б хотіли взяти участь в грантових проєктах щодо побудови теплиць та створення садів – це розвиток сільського господарства. Ми визначаємо, що краще. У рамках проєкту в травні проведемо опитування серед населення і врахуємо всі потреби та побажання".

Про оновлення соціального паспорта

Участь у проєкті допоможе оновити соціальний паспорт громади, сказала Наталія Білецька. Громаду створили 2020 року. Паспорт розробляли, виходячи з тих можливостей, які були на той час: "Цієї проблеми могло б не бути, якби були кваліфіковані працівники. Адже для того, щоб бути успішною громадою, ми повинні не лише навчитися користуватися тими ресурсами, які в нас є, а й уміти презентувати себе, розкрити потенціал, який є в громаді. Тому очікування від проєкту амбітні. Ми чекаємо на допомогу фахівців, які зроблять такий соціальний паспорт, який врахує усі потреби населення".

До розробки соцпаспорту планують залучити переселенців: "Хочемо створити найкращі умови життя на території громади, залучивши потенціал переселенців, щоб вони зрозуміли, що це і їхній дім".

Завдяки проєкту громада отримає комп’ютерну техніку, а також досвід і знання, яких потребують, додала начальниця управління соціального захисту.

Про реалізацію проєкту

Перший тренінг в рамках проєкту відбувся 27 березня, розповіла Наталія Білецька: "Коли ми визначали доцільність послуг, які ми надаємо в громаді, ми зрозуміли, що нам не вистачає психолога. Така посада з’явиться в нашому центрі соціального обслуговування. Вже є у нас масажист і перукар, які обслуговують переселенців безкоштовно".

За допомогою юридичної підтримки організаторів проєкту, попельнастівський фонд інвалідів отримав для переселенців з Бахмута, у дитини яких ДЦП, багатофункціональне ліжко, візок і протипролежневий матрац, сказала начальниця управління: "На наші плечі лягло багато обов’язків – все передають на бюджети громад. Поки ми налагодили співпрацю в соцсфері – у нас додалися переселенці. Вони такі ж, як ми – є ті, хто хоче допомагати, хоче залишитись в громаді на постійне проживання".

За її словами, через активних переселенців хочуть залучити до проєкту й інших.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок