"Наша позиція незмінна". МПК не буде опиратися на рекомендації МОК у питанні повернення атлетів з РФ та Білорусі

"Наша позиція незмінна". МПК не буде опиратися на рекомендації МОК у питанні повернення атлетів з РФ та Білорусі

"Наша позиція незмінна". МПК не буде опиратися на рекомендації МОК у питанні повернення атлетів з РФ та Білорусі
AP Photos

Очільник Міжнародного паралімпійського комітету навіть назвав дату, коли може бути переглянуте рішення щодо атлетів з цих країн.

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) буде самостійно вирішувати питання можливого повернення до змагань спортсменів з Росії та Білорусі та не опиратиметься на оновлені рекомендації МОК. Про це повідомив очільник МПК Ендрю Парсонс у коментарі виданню Kyodo News.

Наприкінці березня Міжнародний олімпійський комітет переглянув рекомендації щодо допуску спортсменів з Росії та Білорусі. МОК порадив міжнародним спортивним федераціям повернути атлетів з цих країн до змагань на принципах нейтралітету.

З моменту ухвалення відповідного рішення уряд України вирішив запровадити бойкот на участь спортсменів на тих турнірах, де виступатимуть росіяни та білоруси. А у четвер, 13 квітня, вийшов наказ від Мінмолодіспорту, в якому вказана заборона на участь у турнірах збірних України там, де будуть присутні атлети з РФ та Білорусі.

Читайте також: "Наказ створює певні умови, щоб захистити інтереси наших спортсменів". Матвій Бідний – про наказ Мінспорту України

Разом із тим, у Міжнародному паралімпійському комітеті позиція щодо відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі залишається у силі. За словами очільника МПК, рекомендації МОК не мають жодного відношення до паралімпійського руху.

"Наша позиція щодо Росії та Білорусі залишається незмінною. МОК опублікував рекомендацію для міжнародних спортивних організацій, однак вона не стосується паралімпійського руху. Нам завжди хочеться бути єдиними та мати цю сильну єдність у світі спорту. Але це не те, що буде справді важливішим. Більш важливим є те, щоб кожна окрема спортивна організація ухвалила правильне рішення, виходячи зі своєї структури та діалогу зі своїми членами", - сказав Ендрю Парсонс.

Крім недопущення параатлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань, МПК підтримав відсторонення російського та білоруського паралімпійського комітетів на засіданні Генеральної асамблеї, що відбулося у листопаді 2022 року. Хоча у вересні відбудеться нове голосування, де ці питання можуть бути переглянуті.

"Оскільки це було рішення Генеральної асамблеї, лише вона його може змінити.

Чи можлива участь спортсменів на Олімпіаді-2024, але не на Паралімпіаді? Так, оскільки ми дві незалежні, автономні організації", - додав президент МПК.

Повернення Росії у міжнародний спорт: як це відбувається та реакція України

 • 10 березня. Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі на змаганнях.
 • 20 березня. Рішення української федерації фехтування: бойкот змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
 • 28 березня. Оновлені рекомендації МОК: дозвіл міжнародним спортивним федераціям повертати спортсменів з Росії та Білорусі до змагань у статусі "нейтральних".
 • 30 березня. Рішення уряду України: бойкот усіх змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
 • 1 квітня. Реакція МОК на рішення уряду України бойкотувати всі змагання за участі спортсменів з Росії та Білорусі.
 • 3 квітня. Мінмолодіспорту підтвердила готовність позбавляти українські федерації статусу національних.
 • 4 квітня. Об'єднаний світ боротьби оголосив про повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань.
 • 5 квітня. МОК відреагував на рішення Кабміну готовністю захисту українських атлетів.
 • 7 квітня. Міжнародна федерація плавання оголосила про створення робочої групи щодо повернення атлетів з Росії та Білорусі.
 • 13 квітня. Міжнародний союз триатлоністів повернув спортсменів з Росії та Білорусі до змагань.
 • 13 квітня. Міністерство спорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися, де присутні атлети з Росії чи Білорусі

Вибір редакції

На початок