Артефакти та 3D шоу: у Києві відкрили виставку до річниці потоплення крейсера "Москва"

Артефакти та 3D шоу: у Києві відкрили виставку до річниці потоплення крейсера "Москва"

Артефакти та 3D шоу: у Києві відкрили виставку до річниці потоплення крейсера "Москва"
Крейсер "Москва", квітень 2022 року. Фото: Mike Right / Twitter

До річниці знищення ракетного крейсеру "Москва", який належить Чорноморському флоту РФ, у військово-історичному музеї України відкрили оновлену виставку. Як повідомляє кореспондентка Суспільного, на заході показали стабілізатор від ракети Р-360 "Нептун", яка влучила в крейсер.

Як розповів керівник музею Сергій Воронов, пів року назад прикордонники виявили рятувальний круг на борту одного із рибальських суден, яке прийшло в один із портів Дунаю. Вони виявили його прямо на воді після загибелі крейсера Москва.

"Це оригінальна річ з того самого ракетного крейсера "Москва". Це перший експонат. Крім цього, до нього був прилаштований рятувальний буй. Він спрацьовує коли потрапляє воду під час аварії корабля. Цей рятувальний буйок 1981 року виготовлення і показує нам весь жах другого флоту світу, в якому він реально стані", — розповів Воронов.

Керівник музею зазначає, що термін придатності таких кругів пів року, а круг виготовлення 1981 року показує низький рівень готовності до виконання навчально-бойових дій на головному кораблі РФ у Чорному морі.

Артефакти на 3D шоу: у Києві відкрили виставку до річниці потоплення крейсера "Москва"
Фото: Суспільне

Також у музеї представлений стабілізатор стартового агрегату ракети R-360 "Нептун", який і потопив російський крейсер.

"Ми вперше показуємо його, оскільки він був достатньо засекреченим елементом ракетної зброї України, проте на сьогодні ми вже маємо таку можливість. Цей стабілізатор не менш легендарний, чим круг, але він власний і є символом того, що в Україні дійсно є зброя, яка дозволить нам перемогти і якою ми вже перемагаємо", — зазначив керівник музею.

Також очільник ГО "ДНА" Євген Миронюк презентував проєкт 3D моделювання занурення "Москви. Це шоу буде представлене по Україні, Європі та США. Анонсували показ шоу "Отріцатєльноє всплитіє" у травні.

Це проект нового музейного формату для центрального військово-морського музею України, яке триватиме приблизно 30 хвилин.

"У шоу глядач попадає у кімнату, де навколо нього демонструється картинка подій, що відбулися рік тому. Від моменту коли крейсер ще був на ходу і його потоплення", — розповів Миронюк.

Артефакти на 3D шоу: у Києві відкрили виставку до річниці потоплення крейсера "Москва"
Фото: презентація ГО "ДНА"

Що відомо про потоплення російського крейсера "Москва"

13 квітня українські військові заявили, що поцілили ракетами у російський крейсер "Москва", який погрожував захисникам Зміїного. Після влучання ракет на флагмані Чорноморського флоту Росії сталася пожежа, він почав тонути.

14 квітня Росія визнала, що судно затонуло у Чорному морі.

23 квітня Росія офіційно заявила, що через затоплення флагмана Чорноморського флоту РФ "Москва" загинув один військовослужбовець Іван Вахрушев, ще 27 моряків вважаються зниклими безвісти. Російська сторона стверджує, що решта 396 членів екіпажу були евакуйовані з крейсера на інші кораблі Чорноморського флоту, які доправили їх в окупований Севастополь.

"Москва" стала найдорожчою втратою Росії у війні проти України — за оцінками, вартість ракетного крейсера становить близько 750 мільйонів доларів. За даними Forbes, при цьому загалом станом на 24 травня РФ втратила військової техніки на 13 мільярдів доларів.

Читайте також

Від флагмана російського флоту до марки: минув рік з дня затоплення російського крейсера "Москва"

Вибір редакції

На початок