Обидві тимчасові переправи в Малині почнуть робити після того, як спаде рівень води в річці

Обидві тимчасові переправи в Малині почнуть робити після того, як спаде рівень води в річці

Обидві тимчасові переправи в Малині почнуть робити після того, як спаде рівень води в річці
Міський голова Малина розповів, коли почнуть робити тимчасові переправи через річку. Малин, Житомирщина, 14 квітня 2023 року. Фото: Facebook Олександра Ситайла

У Малині дві тимчасові переправи – пішохідну та автомобільну – через річку Ірша почнуть робити після того, як у річці спаде рівень води. Про це в коментарі Суспільному Житомир розповів Малинський міський голова Олександр Ситайло.

За його словами, станом на 14 квітня Малинська громада вже отримала чотири мільйони гривень, виділені з резервного фонду обласного бюджету для створення тимчасової переправи у Малині.

"Гроші отримали вже, дякуємо за таку підтримку. Але роботи почати ще не можемо – надто високий рівень води у річці. Ми поступово спускаємо воду, але рівень не зменшується, бо вода постійно прибуває і різко скинути рівень води не вдається. До прикладу, коли ми відкривали дамбу, то рівень води був десь чотири з половиною метри, а сьогодні цей показник був десь чотири метри 17 сантиметрів", – говорить Олександр Ситайло.

Наразі підрядник розпочав підготовку території, паралельно на місце возитимуть необхідні будівельні матеріали, однак прогнозувати навіть орієнтовну дату початку робіт не беруться.

"Повторюся, що все залежатиме від того, коли рівень води впаде настільки, щоб ми могли ці роботи почати. Зараз майже кожен день йде дощ, вода прибуває і тримається не лише в річці та на водосховищі, а й розлилася і стоїть на поверхні – на полях, в лісах, на городах. За прогнозом погоди, наступного тижня дощі ніби йтимуть менше, будемо сподіватися, що ситуація з водою поступово почне стабілізуватися. Діятимемо по ситуації", – сказав міський голова.

На зведення автомобільної переправи, за підрахунками підрядника, знадобиться 10 днів, пішохідної – 14. Обидві переправи, за словами Олександра Ситайла, зводитимуть паралельно.

Що відомо

  • 30 березня у Малині затопило пішохідну переправу через річку Ірша поряд з мостом, зруйнованим військами РФ. Надвечір 30 березня ситуацію вдалося врегулювати – затоплену пішохідну переправу через річку відремонтували. Третього квітня комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення провести поверхневий скид води у Малинському водосховищі, щоб зберегти греблю на річці Ірша. Пішохідну та транспортну переправи закрили.
  • Шостого квітня на засіданні Житомирської обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення виділити чотири мільйони гривень на створення нової тимчасової переправи в Малині.
  • Сьомого квітня переправу розібрали, бо через спуск води з водосховища вода б підтопила сусідній район. У міськраді розповіли, що відновити тимчасовий міст у найближчий час неможливо, бо тимчасова споруда не витримає такого потоку води.

Ще по темі

  • Впродовж двох діб 28 та 29 березня після негоди на Житомирщині із приватних домогосподарств Коростенського та Звягельського районів рятувальники відкачали майже пів тисячі кубометрів води.
  • 28 березня ввечері прорвало дамбу в урочищі Виспа в Романові – за ніч води в річці не стало. Вона частково затопила городи та приватні ділянки людей, розташовані неподалік русла.
  • Через підтоплення понтонної переправи біля зруйнованого мосту київська маршрутка тимчасово не буде заїжджати в селище Народичі.
  • На річці Грезля у Житомирській області вода зруйнувала переправу. Через дощі рівень води у річці Грезля у Народицькій громаді зріс і водою розмило переправу, побудовану замість мосту, що з’єднував села Грезля та Радча. Цей міст так само як і ще три інших мости в громаді був підірваний у 2022 році військовими РФ.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок