"Я ризикнув і, гадаю, недаремно": педагог з Рівного про фінал всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

"Я ризикнув і, гадаю, недаремно": педагог з Рівного про фінал всеукраїнського конкурсу "Учитель року"

Ексклюзивно
"Я ризикнув і, гадаю, недаремно": педагог з Рівного про фінал всеукраїнського конкурсу "Учитель року"
Колаж: Google Maps / ОВА

Вчитель з Рівного Сергій Гапанчак 13 квітня зайняв перше місце під час самого фіналу, однак посів друге місце за сумою етапів всеукраїнського конкурсу "Учитель року — 2023" в номінації "Захист України". Цей предмет він викладає у місцевому ліцеї №15. Суспільному педагог розповів про враження від змагань та поділився, чи планує брати в них участь ще раз.

Фінальний етап

Сергій Борисович — діючий лавреат конкурсу "Учитель року". У 2016 році в Луцьку, коли вперше в історії проводились змагання у цій номінації, він теж брав участь й посів друге місце.

"Я розумів, що це таке. Конкурс дуже напружений, тривав два тижні. Але я пішов на цей конкурс вдруге, аби дізнатись щось нове, ще й воєнний стан, це дуже пізнавально, колеги з усієї України. І хотілось, звісно, самому продемонструвати свій досвід. Я йшов боротися за перемогу", — зазначив чоловік.

Цьогоріч педагог посів друге місце за сумою балів, одержаних під час випробувань відбіркового та фінального етапів другого туру конкурсу. За словами Сергія Гапанчака, така система підсумовування результатів була вперше.

"За підсумками балів фінального етапу я і переміг. Другий всеукраїнський етап, згідно з постановою Кабінету Міністрів, ділиться на два підетапи: перший — відбірковий, де з усіх областей і міста Києва відбираються 12 кращих педагогів, а потім безпосередньо фінальний етап. І ось на фіналі по сумі балів я свого конкурента, який зайняв перше місце у конкурсі, обігнав десь приблизно на сім балів. Тож фактичний переможець я, але загалом рахували разом з відбірковим етапом, де у нього були кращі бали. Тому вийшла така колізія, що людина, яка перемогла у фінальному етапі — не переможець", — пояснив він.

Загалом серед завдань конкурсу були: методичний практикум, тестування на знання предмета та практична робота — надання домедичної допомоги, майстер-клас та урок.

Онлайн-формат

"Онлайн-конкурси не зрівняються з тими, які проводяться наживо. Мені є з чим порівняти. Я в цьому плані унікальний, бо таких учасників, як я — лавреатів, не було. То коли я був у 2016 році, було інакше, було на що подивитися, це був справжній обмін досвідом, ми це робили на очах в інших, ми бачили, що роблять інші, як уроки проводять, майстер-класи, тобто все прозоро. А тут онлайн, що там робиться за іншою стороною екрана — невідомо, судді розкидані по всій Україні, все підсумовується у Києві. Надіємось, що потім виставлять ті випробування, щоб можна було подивитись, як це робили інші", — поділився Сергій Борисович.

За його словами, в онлайн-форматі "користі й позитиву значно менше".

"Надіємось, що наступний конкурс вже буде наживо. Все стане на свої місця. Але брати участь у ньому я вже не збираюсь, тому що це вже подвійне навантаження. Будучи лавреатом, треба підтверджувати свою марку. Ніхто цього не робить. Я цьогоріч ризикнув і, гадаю, недаремно. Самому собі я довів, що я став першим у фіналі і загалом другим у конкурсі. Хай вже буде так. А вже до наступного конкурсу будемо готувати молодь. Мені у цьому році має виповнитись 60 років і моя задача тепер — передавати досвід. Туди має йти молодь", — додав він.

Рівненщина на конкурсі

"Наша область вже втретє показує хороші результати у фіналі цього конкурсу. Я на фінальному етапі двічі взяв друге місце і ще хлопець з колишнього Млинівського району — сьоме, здається. Ми ніколи задніх не пасли, ніколи не вилітали з цього конкурсу на рівні відбіркового етапу. Жодна інша область в Україні, навіть місто Київ, немає таких показників", — зазначив педагог.

Читайте також: За хороший результат — премія: як у Рівному мотивуватимуть педагогів на конкурс “Вчитель року”

Сергій Гапанчак отримав три посадові оклади за перемогу на обласному етапі конкурсу "Учитель року — 2023", а тепер іще раз, як лавреат всеукраїнського етапу, отримає премію в такому ж розмірі. Про це Суспільному зазначив начальник управління освіти Богдан Турович.

Читайте також

  • У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі
  • У Рівному на великодньому ярмарку збирають гроші на дрон для ЗСУ
  • М'ясо, паски, тепловізор: як ліцей на Рівненщині збирав великодній вантаж на передову

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок