У яких випадках внутрішні переселенці можуть втратити допомогу від держави — пояснення черкаських фахівців

У яких випадках внутрішні переселенці можуть втратити допомогу від держави — пояснення черкаських фахівців

Більшість переселенців мають право на щомісячну фінансову допомогу від держави. Утім, як пояснила заступниця директора департаменту соціальної політки Катерина Бінусова, не всім переселенцям можуть її виплачувати.

Катерина Бінусова розповіла, що переселенці можуть отримати щомісячну фінансову допомогу: дві тисячі гривень на дорослих і три тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю. Втім, за її словами, є причини, чому переселенцям можуть не виплачувати таку допомогу:

"Станом на початок квітня у Черкасах офіційно зареєстрували 26 626 переселенців. Згідно з постановою Уряду більшість внутрішніх переселенців мають право на отримання щомісячної фінансової допомоги від держави. Втім, цю допомогу можна втратити, якщо, по-перше, рідне місто чи село людини виключили з переліку територій, на яких ведуться бойові дії, або ж тимчасово окупованих. Переліки цих громад постійно оновлюються. Станом на 10 квітня до переліку входять 329 громад у Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Запорізькій областях. Також людина втрачає право на такі виплати, якщо не живе за зазначеною адресою або ж виїхали за межі України".

Також виплати можуть скасувати з наступного місяця, якщо під час перевірки місця перебування виявиться, що людина не проживає за попередньо вказаною адресою і не зареєструвала нової адреси в органах соціального захисту протягом 10 календарних днів, прокоментувала посадовиця. Вона зазначила, що у цьому випадку анулюють лише грошові виплати, а не довідку внутрішньо переміщеної людини.

Якщо людина залишається за кордоном понад 60 днів, це стає підставою для скасування:

  • довідки переселенця;
  • фінансових виплат.

При цьому державну підтримку переселенцям виплачують незалежно від отримання:

  • гуманітарної допомоги;
  • підтримки від міжнародних організацій;
  • субсидії;
  • інших видів соціальних допомог та компенсацій;
  • працевлаштування чи реєстрації ФОП;
  • купівлі нерухомого або рухомого майна.

Катерина Бінусова нагадала, що отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги можна за допомогою застосунку "Дія". Також переселенці можуть звернутися до органів соцзахисту населення, в ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок