У Мінспорту пояснили наказ про заборону збірним України змагатися на турнірах з атлетами Росії та Білорусі

У Мінспорту пояснили наказ про заборону збірним України змагатися на турнірах з атлетами Росії та Білорусі

У Мінспорту пояснили наказ про заборону збірним України змагатися на турнірах з атлетами Росії та Білорусі
Мінмолодіспорту

Коментар заступника міністра молоді та спорту в телемарафоні "Єдині новини".

Заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний прояснив деталі нового наказу, згідно яким збірним України забороняється змагатися на турнірах, де присутні спортсмени з Росії та Білорусі. Про це він пояснив в ефірі Суспільного під час телемарафону "Єдині новини".

У четвер, 13 квітня, на сайті Мінмолодіспорту з'явився наказ, який забороняє збірним України змагатися на турнірах, де будуть присутні спортсмени з Росії та / чи Білорусі. Згідно з цим документом, обмеження на участь стосуються усіх представників національних збірних України з олімпійських, а також неолімпійських та паралімпійських видів спорту.

Наказ підписав заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, у його тексті вказано п'ять пунктів. Перший - заборона офіційним делегаціям брати участь на турнірах з російськими та білоруськими атлетами.

Бідний в ефірі Суспільного під час телемарафону "Єдині новини" розповів деталі цього наказу, а також як саме він функціонуватиме. За його словами, наказ вже вступив у дію.

"Норма наказу вступає в силу одразу після його підписання і оприлюднення. Хочу сказати, що фактично це не змінює нічого. Станом на сьогодні, я не бачу жодної позиції федерацїі виду спорту, де допустили росіян та білорусів. Які хотіли б дійсно їхати та змагатися на одному майданчику з людьми, що підтримують вбивць та загарбників. Майже впевнений, що нам не доведеться розглядати питання про позбавлення статусу національних федерацій. Таке доручення уряду також у нас є.

Ми бачимо, що майже увесь спортивний світ стоїть на тому, що представники Росії та Білорусі мають бути виключені зі світового спортивного, культурного контексту. І ми не можемо брати участь в заходах, де вони присутні, тим самим толеруючи рішення міжнародних федерацій, яке легітимізує їхнє повернення до великих міжнародних івентів, де вони можуть показувати, що Росія теж є частиною цивілізованого світу, бо ми всі розуміємо, що сьогодні це не так".

Водночас, заступник міністра спорту зауважив, що рішення про позбавлення федерації статусу "національної" буде прийматися комісією. І наголосив: кожен випадок буде розглядатися окремо.

"Хотів би підкреслити, що рішення прийняте таким чином, що позбавлення федерації статусу "національної" приймається комісією. У цьому випадку воно не спрямоване на те, щоб когось за формальною ознакою позбавити когось чи чогось. У кожному випадку розглядатиметься позиція федерації, яким чином вона буде відстоювати та захищати інтереси держави у військовий час. По кожному конкретному прикладу будемо розглядати та реагувати окремо".

Бідний наголосив: наразі міністерство та національні федерації продовжують роботу щодо недопуску атлетів з РФ та Білорусі до змагань. А рішення про бойкот змагань не означає, що у Мінспорту просто дають можливість росіянам вільно виступати на міжнародних турнірах.

"Багато роботи виконуємо на упередження, працюємо з нашими міжнародними партнерами. З федераціями, які зв'язуються та ведуть перемовини з міжнародними щодо недопуску, дипломатичним корпусом. І навіть коли є така спекуляція, що ми умиваємо руки та звільняємо простір для росіян - це зовсім не так. Те, що спортсмени не братимуть участь, не означатиме, що ми не поїдемо туди, не боротимемося за наші права. Будемо наголошувати про неприпустимості участі агресора у міжнародних змаганнях. Пропрацьовуємо механізми, як це буде робитися".

Читайте також: Чи продовжить Україна виступи у відборі Євро-2024 за участю Білорусі: пояснення від Міністерства спорту

Повернення Росії у міжнародний спорт: як це відбувається та реакція України

 • 10 березня. Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі на змаганнях.
 • 20 березня. Рішення української федерації фехтування: бойкот змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
 • 28 березня. Оновлені рекомендації МОК: дозвіл міжнародним спортивним федераціям повертати спортсменів з Росії та Білорусі до змагань у статусі "нейтральних".
 • 30 березня. Рішення уряду України: бойкот усіх змагань, на яких виступатимуть спортсмени з Росії та Білорусі.
 • 1 квітня. Реакція МОК на рішення уряду України бойкотувати всі змагання за участі спортсменів з Росії та Білорусі.
 • 3 квітня. Мінмолодіспорту підтвердила готовність позбавляти українські федерації статусу національних.
 • 4 квітня. Об'єднаний світ боротьби оголосив про повернення спортсменів з Росії та Білорусі до змагань.
 • 5 квітня. МОК відреагував на рішення Кабміну готовністю захисту українських атлетів.
 • 7 квітня. Міжнародна федерація плавання оголосила про створення робочої групи щодо повернення атлетів з Росії та Білорусі.
 • 13 квітня. Міжнародний союз триатлоністів повернув спортсменів з Росії та Білорусі до змагань.
 • 13 квітня. Міністерство спорту опублікувало наказ про заборону збірним України змагатися, де присутні атлети з Росії чи Білорусі

Вибір редакції

На початок