Чи продовжить Україна виступи у відборі Євро-2024 за участю Білорусі: пояснення від Міністерства спорту

Чи продовжить Україна виступи у відборі Євро-2024 за участю Білорусі: пояснення від Міністерства спорту

Чи продовжить Україна виступи у відборі Євро-2024 за участю Білорусі: пояснення від Міністерства спорту
Фото: УАФ

Українським делегаціям заборонили брати участь в одних турнірах з росіянами та білорусами.

У Міністерстві молоді та спорту України пояснили, як ухвалюватиметься рішення про подальшу участь національної команди у відборі Євро-2024 з футболу. Про це розповів Матвій Бідний, заступник міністра Вадима Гутцайта, в ефірі телемарафону "Єдині новини".

13 квітня Міністерством молоді та спорту було офіційно оприлюднено текст наказу, який забороняє українським спортсменам змагатися на одних турнірах з росіянами та білорусами. У ньому йдеться, що національні делегації "відкликатимуться" зі змагань, якщо серед їхніх суперників будуть представники двох країн.

Норми наказу прямо перетинаються, зокрема, з відбором на футбольний Євро-2024 серед чоловічих збірних. УЄФА дозволяє брати в ньому участь збірній Білорусі, що вже провела два стартових матчі кваліфікації (поразки від Швейцарії та Румунії) в окремій від "синьо-жовтих" групі.

Зі свого боку, Матвій Бідний не дав однозначної відповіді, чи зможе Україна продовжити виступи у кваліфікації. За словами заступника міністра, це рішення в підсумку ухвалюватиме Українська асоціація футболу.

"Основне рішення буде приймати федерація —УАФ. Думаю, у нас ще достатньо часу, щоб вивірити позиції. Я знаю, що вони змагатимуться в різних групах і не будуть перетинатися безпосередньо в рамках одного заходу. Будемо дивитися", — пояснив Бідний.

Чи загрожуватиме УАФ позбавлення статусу національної федерації, якщо збірна продовжить виступати у відборі, вирішуватиме окрема комісія. Функціонер окреслив головні фактори, що впливатимуть на потенційний вердикт.

"Хотів би підкреслити, що [наказ] прийнятий таким чином, що рішення про позбавлення федерації статусу національної приймається комісією. У даному випадку воно не спрямоване на те, щоб за формальною ознакою позбавити чи покарати когось".

"Йдеться про те, що в кожному випадку буде розглядатися позиція федерації, яким чином вона буде відстоювати інтереси нашої держави у воєнний час".

Кваліфікація на Євро-2024: що відомо

  • Україна вже розпочала виступи у відборі Євро-2024 з поразки від Англії (0:2). Наступний матч — проти Північної Македонії — збірна проведе 16 червня.
  • Переобраний президент УЄФА Александер Чеферін у квітні розповів, що очолювана ним організація не змінюватиме своєї позиції щодо участі Білорусі у відборі Євро-2024.
  • Збірній Білорусі від початку повномасштабної війни заборонено проводити домашні матчі на території країни. Гру проти Швейцарії білоруси проводили на нейтральному полі у Сербії.

Вибір редакції

На початок