Заповідник "Києво-Печерська лавра" отримав нового гендиректора: що про нього відомо

Заповідник "Києво-Печерська лавра" отримав нового гендиректора: що про нього відомо

Заповідник "Києво-Печерська лавра" отримав нового гендиректора: що про нього відомо
Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" призначили нового в.о. генерального директора. Ним став Максим Остапенко, який раніше керував заповідником "Хортиця".

Відповідний наказ 14 квітня підписав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

У Мінкульті розповіли, що Максим Остапенко є фахівцем в галузях охорони пам’яток історії та культури, музеєзнавства, археології, реставраційних робіт.

Також він кандидат історичних наук, автор понад 30 наукових праць з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров’я, співавтор дослідження та реставрації унікальних об’єктів підводної спадщини.

"З початку повномасштабного вторгнення науковець став до лав ЗСУ, нині ж продовжить тримати культурний та релігійний фронти", — йдеться в повідомленні.

З 2005 року Остапенко почав працювати заступником директора у Національному заповіднику "Хортиця". Утім, вже за кілька років Максим Остапенко очолив установу на посаді гендиректора. Згодом був куратором будівництва історико-культурного комплексу "Запорозька Січ".

Що відомо про події довкола храмів Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Читайте також

Митрополит Павло звернувся до омбудсмана щодо порушення проти нього низки прав

Комісія МКІП показала наслідки користування Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП

На початок