У Херсоні встановили новий тариф на захоронення побутових відходів

У Херсоні встановили новий тариф на захоронення побутових відходів

У Херсоні встановили новий тариф на захоронення побутових відходів Суспільне Херсон

Новий тариф на захоронення побутових відходів 30 червня погодили члени виконавчого комітету Херсонської міської ради. Ціна по зазначеному тарифу за тонну -103, 33 гривень без ПДВ та 124 гривні з ПДВ.

Комунальне підприємство "Екополіс" було створене в січні цього року, - розповідає його директор Сергій Собчук. Основним напрямком діяльності є збирання та утилізація відходів. Олена Урсуленко говорить, інформація, яку надали для ознайомлення членам виконавчого комітету, не містить даних про дохідну частину від діяльності комунального підприємства.

"Вказано нульова рентабельність. Дохідна частина від переробки вторинної сировини також тут не вказана. Хоча депутатська комісія провела попередні приблизні розрахунки, то в одної тонни побутових відходів міститься від 30 до 50 кг ПЕТ – це пластикова сировина, до 50 кг. скла, до 100 кг папіру. В розрахунках за рік надає прибутку до 6 млн.", -розказує секретарка міської ради Олена Урсуленко.

Представниця "Екополісу" Олена Дейнега каже, при розрахунку тарифу на захоронення побутових відходів, усі інші види діяльності не мають впливу:

"Розраховувати доходну частину від операції із сортування ми не маємо права, тому що ми на захороненні повинні прийняти вже відсортовані відходи – це перше. Друге, якщо навіть якесь сортування і буде доведено "Екополісом" як вид діяльності, то тоді окремий розрахунок має бути на цю господарчу діяльність. Жодним чином він не має право впливати на тариф з поводження з побутовими відходами у частині захоронення"

"Окрім податку на прибуток, для КП "Екополіс" основними видами податків є екоподаток, який сплачується з кожної тонни і гроші від якого йдуть в місцевий бюджет, частково. Окрім цього, є податки на фонд оплати труда. Також є ПДВ. Ось це основне податкове навантаження на підприємство і воно досить значне", - додає Олена Дейнега.

У підсумку, члени виконавчого комітету погодили встановити для КП "Екополіс" тариф на послуги із (захоронення побутових відходів) за тонну 103,33 грн без ПДВ та 124,00 грн з ПДВ. Директор комунального підприємства "Екополіс" Сергій Собчук сказав, що такий тариф є беззбитковим:

"Тариф в розмірі 124 грн. – він є беззбитковим і він дозволить дотримуватись технології, яка повинна бути при захороненні твердих побутових відходів. Дійсно, зараз такий період і час, коли ми не могли … Я вам скажу, попереднє, коли ми розраховували тариф на 136 чи 138 грн. – це з прибутком, але коли обговорювались в робочій групі, то домовились, що на цьому етапі, коли така ситуація в нас у місті та в країні… Фактично, ми узаконили тариф, бо тарифу не було в місті. Була анархія.. На сьогоднішній день, є тариф . Він може збільшуватись і зменшуватись. Є різні складові – це електроенергія, заробітні плати"

Коли вступить у дію новий тариф та чи вплине він на вчасне вивезення сміття у Херсоні кореспонденти Суспільного розкажуть у наступних публікаціях.

Анна Тонг, Григорій Шматко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди