Будівництво та автозаправку на Ужгородщині перевірили інспектори держпраці

Будівництво та автозаправку на Ужгородщині перевірили інспектори держпраці

Будівництво та автозаправку на Ужгородщині перевірили інспектори держпраці

У селі Минай Ужгородського району інспектори управління Держпраці Закарпаття перевірили будівництво та автозаправку. За словами начальника відомства Богдана Дороша, такі візити планові. Їх проводять щоб перевірити, чи дотримуються на підприємтвах санітарних норм та чи працевлаштовують співробітників на роботу відповідно до трудовго законодавства.

Інспектори відівідали, зокрема, проектно-будівельний комплекс у с. Минай, де є будинкова територія, споруджують квартирні будигки, лікарню та термальні басейни. Директор комплексу Євген Олійник каже: усі співробітники працевлаштовані відповідно до законодавства України: «У нас колектив стабільний і він працює в такому складі вже багато років. 1-2-3-4-5 осіб у рік ми можемо приймати на роботу додатково, коли потрібно, але вони всі оформлені на роботі. Люди носять маски, але основне тут – соціальна дистанція. Люди працюють, як правило, з дотриманням дистанції. Вони мають у своїх побутових приміщеннях дезінфікуючі засоби».

Працівники управління Держпраці Закарпаття виявили кілька порушень на будівництві Євгена Олійника, — каже головний інспектор відділу охорони праці на будівництві та небезпечних об’єктах Ігор Кос: «Люди без жилетів, без сигнальних жилетів. Дехто був без каски. Ми керівництву сказали про це. Бачили, що люди дистанції дотримуються, маски є у них».

Інспекторка Маріанна Гукс кореспондентам Суспільного повідомила: на цьому підприємстві всі офіційно працевлаштовані: «Наш відділ займається саме офіційним працевлаштуванням людей, виплатою заробітної плати та всіх мінімальних гарантій. На даний час тут працює 80 людей, як сказав керівник. У нього всі офіційно працевлаштовані, тому що за одного неофіційно працевлаштованого працівника розмір штрафу дуже великий – 30 мінімальних заробітних плат за кожну, знайдену неофіційно оформлену, людину».

Інспектори управління Держпраці Закарпаття також провели попереджувальний візит і на автозаправці в селі Минай. Порушень не виявили. За словами менеджерки Георгіни Коломієць, загалом на підприємстві працює 8 людей, на зміну виходить чотири особи. Усі працюють офіційно. «У нас є маски, антисептики, рукавички, окуляри в операторів. Є у нас завіса в операторів. Провітрюємо, протираємо. Антисептиками змочуємо ганчірку й протираємо все. Миємо частіше, набагато частіше».

Начальник управління Держпраці Закарпаття Богдан Дорош розповів: інспектори проводили попереджувальні візити за трьома напрямками. «Оформлення трудових відносин, у першу чергу, суб’єктів господарювання. Друге питання – це також інформаційно-роз’яснювальна робота, яка полягає у вивченні безпеки виконання робіт. Тобто це питання охорони праці. Третє питання – це дотримання протиепідемічних заходів».

За словами Богдана Дороша, такі попереджувальні візити інспектори проводитимуть до кінця карантину.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди