На деокупованих територіях є мобільний зв'язок, українське телебачення і радіо — Держспецзв'язку

На деокупованих територіях є мобільний зв'язок, українське телебачення і радіо — Держспецзв'язку

Ексклюзивно
Телефон
Ілюстративне фото: Суспільне

Відновлення зв’язку на деокупованих територіях України залежить від трьох ключових факторів: безпека, енергоживлення, стан інфраструктури. В залежності від того, як ці обставини складаються, відновлення зв’язку займає від 1-2 днів до кількох тижнів.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" сказав речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов.

"Загалом сьогодні в Україні доступно понад 90% усіх базових станцій мобільних операторів, і на деокупованих територіях цей показник не набагато нижчий. Це близько 87% всіх базових станцій, які знаходяться на звільненій території й на сьогодні працюють. Зокрема, в Харківській області доступно 92% від усіх базових станцій", — сказав Кондрашов.

За його словами в інших регіонах ситуація гірша.

"В Донецькій області цей показник трохи більш як 40%, в Запорізькій — 51%, в Херсонській — 29,2% від загальної кількості базових станцій доступні, проте в день звільнення Херсона в місті працювало всього 2 базові станції мобільних операторів, працювали вони від Starlink та генератора. В Луганській області зв’язок українських мобільних операторів на сьогодні відсутній через вторгнення РФ", — сказав речник Держспецзв’язку.

Концерн РРТ, розповідає Кондрашов, який належить до сфери управління Держспецзв'язку сьогодні забезпечує ефірне цифрове телебачення.

"В Донецькій області маємо сьогодні три передавачі: в Краматорську, Покровську і Костянтинівці, які відповідно покривають територію в радіусі 40, 30 і 25 км. Тобто там можна приймати телеканали чотирьох Мультиплексів — 1, 2, 3 і 5-го. В Харківській області 6 передавальних станцій: Харків, Лозова, Куп’янськ, Кегичівка, Великий Бурлук. В Запорізькій області — в Запоріжжі, Новомиколаївці. В Херсонській області всі передавальні станції нашого концерну, крім передавальної станції в Херсоні, окуповані", — сказав Володимир Кондрашов.

Але, каже Кондрашов, українці й там мають доступ до єдиного марафону, адже працює передавач в Херсоні на 44 каналі, працюють передавачі з Миколаївської області, які дозволяють отримувати сигнал.

"В Луганській області немає можливості отримувати цифрове ефірне мовлення українських телеканалів. Але українські телеканали практично з перших днів повномасштабного вторгнення доступні на відкритому супутнику Astra та Amos. Тому будь-який передавач, будь-який супутниковий приймач може ці канали приймати, можна мати доступ до українського телебачення навіть на окупованих територіях", — зауважує Кондрашов.

За його словами з радіо ситуація "приблизно та ж сама".

"В Херсонській області маємо Українське радіо, Армія FM. В Донецькій області лише з Краматорська на наших потужностях концерну РРТ працюють 6 радіостанцій. В таких містах як Бахмут, Соледар, Торецьк, Часів Яр, Костянтинівка ми маємо 3 радіостанції: Армія FM, Українське радіо, радіо Промінь. В Покровську також працюють Армія FM, Люкс FM, радіо Можливість. В Запорізькій області з Запоріжжя працюють 10 радіостанцій. В Харківській області — 7 радіостанцій", — сказав Володимир Кондрашов і додав, що це не весь перелік радіостанцій, які працюють на деокупованих територіях України.

Читайте також

Держспецзв'язку покращила радіосигнал на Донеччині: де і яке радіо стало доступним

Кіберзлочинці розсилають листи від імені РНБО — Держспецзв'язку

Як військовим безпечно користуватися інтернетом та телефоном в зоні бойових дій. Пояснює Держспецзв'язку

На початок