"Мій час – справді хороший". Михайло Романчук – про перший виконаний норматив на Олімпіаду-2024

"Мій час – справді хороший". Михайло Романчук – про перший виконаний норматив на Олімпіаду-2024

Ексклюзивно
"Мій час – справді хороший". Михайло Романчук – про перший виконаний норматив на Олімпіаду-2024
AP

Ексклюзивний коментар лідера збірної України з плавання.

Український плавець Михайло Романчук здобув першу олімпійську ліцензію на Ігри-2024 у Парижі. Він виконав норматив на дистанції 400 метрів вільним стилем, сталося це на змаганнях у Стокгольмі. 26-річний Романчук проплив дистанцію на 0.12 секунди краще, ніж встановлений олімпійський норматив.

Ще перед змаганнями в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Михайло казав, що їде у Стокгольм саме за "олімпійськими нормативами". У Швеції українець виступатиме загалом на трьох дистанції: попереду в нього ще старти на 1500 метрів (п'ятниця, 14 квітня) та 800 метрів вільним стилем (неділя, 16 квітня).

Читайте більше: Михайло Романчук виконав олімпійський норматив на дистанції 400 м вільним стилем. Це перша ліцензія України у плаванні

Після першого виконаного нормативу Михайло в коментарі шведському Суспільному мовнику (SVT) та Суспільне Спорт розповів про виступ у Стокгольмі та виконаний час. Романчук на момент спілкування ще не перевірив час та не знав точно, чи виконав олімпійський норматив.

"Дуже радий бути тут. Мені подобається цей басейн, це місто і країна. Також моя дружина, Марина Бех-Романчук, щороку змагається тут на Олімпійському стадіоні [на етапах Діамантової ліги], інколи я приїжджаю до неї. Тож я дуже радий бути тут і представляти свою країну. Мій час цього року є справді хорошим, я радий. Треба перевірити, чи я виконав норматив: або так, або був дуже близьким", – розповів Михайло одразу після фінішу.

За словами Романчука, він відчуває велику підтримку від плавців з різних країн, зокрема і від шведів. А у контексті ймовірного повернення росіян та білорусів до стартів, український плавець навів як приклад для усіх федерацій легку атлетику, яка продовжила бан атлетів країн-агресорок.

"Я дуже радий, що міжнародна федерація легкої атлетики ухвалила правильне рішення. На мою думку, усі федерації мають слідувати цьому рішенню. Нічого не залежить від нас, але я сподіваюся, що міжнародна федерація водних видів спорту ухвалить правильне рішення. Це рішення не лише для України, а й для правильне для усіх країн, усього світу", – резюмував Романчук.

Що відомо

  • Міжнародна федерація плавання створить робочу групу щодо повернення атлетів з Росії та Білорусі: як реагує на це Україна
  • 17-річний український плавець виборов ліцензію на Олімпіаду-2024 на дистанції 200 м на спині
  • Україна посіла третє місце у медальному заліку першого в історії етапу Кубка світу з артистичного плавання
На початок