КНДР заявила про запуск нової твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети

КНДР заявила про запуск нової твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети

запуск ракети КНДР
Запуск ракети КНДР. Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Північна Корея заявила про успішне випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) на твердому паливі Hwasong-18. Про це з повідомляє Центральне інформагентство Північної Кореї (KCNA).

Запуском керував лідер КНДР Кім Чен Ин. За його словами, нова ракета дозволить "радикально підвищити ефективність ядерної контратаки КНДР та посилити її наступальну військову стратегію".

Читайте також: У КНДР вперше випробували твердопаливний двигун високої тяги. Про що йдеться

Видання зазначає, що випробування підтвердили, що всі параметри нової системи стратегічної зброї повністю відповідають вимогам проєкту щодо точності, забезпечуючи гарантію того, що МБР нового типу "буде служити потужним стратегічним засобом ураження більшої військової ефективності".

Як повідомляє Yonhap, перший ступінь ракети впав у море за 10 кілометрів від узбережжя провінції Південний Хамйонг, а другий ступінь – за 335 км на схід від провінції Північний Хамйонг.

Що відомо про випробування міжконтинентальних ракет КНДР

У листопаді 2022 року Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету у бік Японського (Східного) моря. Агентство Yonhap повідомило, що КНДР запустила міжконтинентальну балістичну ракету Hwasong-17.Аналогічну ракету Пхеньян випробовував 3 листопада, але тоді запуск був невдалим.

Ракету Hwasong-17 називають "монстром" за її величезний розмір. Відомо, що вона несе кілька боєголовок і має радіус дії близько 15 000 км, цього достатньо, щоб охопити всю материкову частину США.

Читайте також

КНДР запустила дві балістичні ракети

Північна Корея знову запустила балістичну ракету

У КНДР заявили, що розцінять спробу збити їх ракету під час випробування як оголошення війни

Вибір редакції

На початок