Митрополит Павло звернувся до омбудсмана щодо порушення проти нього низки прав

Митрополит Павло звернувся до омбудсмана щодо порушення проти нього низки прав

Митрополит Павло звернувся до омбудсмана щодо порушення проти нього низки прав
Засідання суду у справі митрополита УПЦ МП Павла Лебідя

Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) звернувся до Офісу омбудсмана України щодо порушення права на свободу совісті, віросповідання та дискримінації. Про це Дмитро Лубінець повідомив у своєму Telegram.

Офіс Уповноваженого відкрили провадження та направили відповідні запити до Мінкульту, Заповідника "Києво-Печерська Лавра", поліції, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, СБУ та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Лубінець нагадав про постанову Кабміну, в якій йдеться про створення Міжвідомчої групи, яка займається питаннями, які пов’язані з діяльністю релігійних організацій в Україні, до роботи якої також було долучено представника Офісу омбудсмана.

Що відомо про справу проти колишнього намісника Лаври Павла

1 квітня СБУ вручила підозру наміснику Лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (с. 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

У СБУ уточнили, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора.

Того ж дня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу (Лебедю). Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Крім того митрополита зобов'язали носити електронний браслет. Згодом це рішення апелювали.

Читайте також

Архідиякона Києво-Печерської лаври судитимуть за перешкоджання роботі журналістів

На початок