Німеччина схвалила передачу Україні п'яти польських МіГ-29

Німеччина схвалила передачу Україні п'яти польських МіГ-29

Німеччина схвалила передачу Україні п'яти польських МіГ-29
Винищувачі МіГ-29 та F16 польської армії на військовій базі у Лаську, Польща, ілюстративне фото: AP

Уряд Німеччини сьогодні 13 квітня схвалив заявку польського уряду на реекспорт Україні п'яти винищувачів МіГ-29 з колишніх запасів німецької Національної народної армії (ННАЗбройні сили Німецької Демократичної Республіки — соціалістичної німецької держави, утвореної 7 жовтня 1949 року на території, підконтрольній СРСР (зокрема, радянський сектор Берліна). НДР проіснувала до Возз'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.).

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Міністерства оборони Німеччини.

"Я радий повідомити вам, що ми можемо пообіцяти нашим польським партнерам поставку п'яти МіГ-29 з колишніх запасів ННА в Україну. Заявку ми отримали лише сьогодні. Я вітаю той факт, що ми у Федеральному уряді разом досягли цього рішення. Це показує, що на Німеччину можна покластися", — прокоментував рішення глава оборонного відомства ФРН Борис Пісторіус.

Зазначається, що Німеччина продала Польщі 23 винищувачі МіГ-29 у 2003 році. При цьому угода передбачала, що передача Польщею МіГ-29 третім особам вимагає письмової згоди німецької сторони.

Що відомо про передачу Україні винищувачів МіГ-29

1 вересня 2022 року Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Ці бойові літаки може отримати Україна. У квітні прем'єр-міністр Словаччини Едуар Геґер обіцяв передати їх Києву.

9 лютого 2023 року Едуар Геґер пообіцяв, що влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні винищувачі МіГ-29.

2 березня міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Братислава розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які армія Словаччини торік зняла з озброєння.

8 березня президент Анджей Дуда заявив, що Польща готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29 у рамках міжнародної коаліції. 14 березня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що винищувачі можуть передати протягом 4-6 тижнів.

9 березня Словаччина і Польща домовились про спільну передачу винищувачів МіГ-29 Україні.

3 квітня стало відомо, що з Польщі в Україну вже прибуло кілька літаків-винищувачів МіГ-29. Раніше перші чотири з 13 обіцяних літаків відправила Україні Словаччина.

Читайте також

Болгарія може передати Україні свої МіГ-29, але є умова

Російські техніки могли спеціально пошкодити МіГи, призначені для України — міністр оборони Словаччини

Польські та словацькі МіГ-29 не вирішують питання контрнаступу і перемоги — Ігнат

На початок