У Дніпрі волонтери та переселенці не згодні з висновками омбудсмана щодо умов у шелтерах

У Дніпрі волонтери та переселенці не згодні з висновками омбудсмана щодо умов у шелтерах

У Дніпрі волонтери та переселенці не згодні з висновками омбудсмана щодо умов у шелтерах
Шелтер для переселенців у Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

Антисанітарійні умови зберігання їжі, одна душова та кімнати, що потребують ремонту. Офіс уповноваженого з прав людини в Україні провів ревізію гуртожитків для переселенців у Дніпрі, у п’яти — виявив порушення.

Кореспонденти Суспільного Дніпро побували у двох шелтерах з переліку "порушників". Ані мешканці, ані керівники з висновками не згодні.

75-річна Марія Балабан мешкає разом з іншими переселенками з Донеччини та Луганщини. У кімнаті їх дванадцятеро. Втім, каже жінка, умови для проживання прийнятні.

"Ми жили у підвалах, їли сирий рис, запарений. А тут я така задоволена", — говорить вона. Втім, офіс обмудсмана України виявив у шелтері ряд недоліків: стан кімнат, єдина душова на усіх мешканців, також їжа, що стояла на підлозі.

За словами куратора центру тимчасового перебування переселенців Володимира Христюка, коли приїхала перевірка — кур`єри привезли їжу в індивідуальних пакунках. Її перевіряючі почали одразу фотографувати.

У центрі кажуть: наразі ремонт вже зробили у коридорі та на кухні. Подальшого відновлення потребують кімнати, у яких живуть люди.

Переселенці розповідають: їхньої думки щодо умов проживання співробітники офісу омбудсмана не питали.

У Дніпрі волонтери та переселенці не згодні з висновками омбудсмана щодо умов у шелтерах
В одному з прихистків для переселенців у Дніпрі, де офіс омбудсмана виявив порушення. Фото: Суспільне Дніпро

"Почали фотографувати, не представилися: ні хто вони, ні з якої організації. Погрожували викликати поліцію, якщо не пустимо. Ткнули якийсь папірець, ми встигли прочитати, що він дійсний тільки за наявності посвідчення. Нам цього посвідчення не надали", — говорить переселенка Ірина Бугрим з Донеччини.

Також у громадській організації "Джерело підтримки", якій належить шелтер, додали: мають інший прихисток, де умови кращі. Пропонували людям перебратися туди, але вони не схотіли.

Читайте також: На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців: що кажуть відповідальні за приміщення

Виникли питання в офісу омбудсмана, який розташований у гуртожитку "Дніпровської політехніки". Тут переважно мешкають студенти.

У Дніпрі волонтери та переселенці не згодні з висновками омбудсмана щодо умов у шелтерах
Шелтер для переселенців у Дніпрі, де офіс омбудсмана вияви порушення умов проживання. Фото: Суспільне Дніпро

"Виказали претензії щодо стану кімнат, щодо сплати за помешкання. Вона така ж, як і для інших сторонніх осіб — 1000 гривень у зимовий період. Ніхто не змушував переселенців там жити, вони обрали гуртожиток, були ознайомлені з умовами. Вважаю, умови досить пристойні", — розповів проректор університету Олексій Григорьєв.

За останній рік у гуртожитку відремонтували деякі з туалетних кімнат, поставили бойлери у кухнях. Переселенець з Сєвєродонецька Костянтин мешкає тут з дружиною.

"Спати є де, мікрохвильовка, правда я привіз її, холодильник. Нормально все. Душ є, кухня, туалет", — каже чоловік.

Обидва шелтери офіційних висновків щодо порушень не отримали.

Суспільне направило інформаційні запити до інших прихистків, які перевірила команда обмудсмана. Також — до офісу уповноваженого з прав людини, аби дізнатися про алгоритм та результати перевірки. Відповідь оприлюднимо.

Читайте також

"Умови для проживання нелюдські", — омбудсмен Лубінець про житло для ВПО у Мукачеві

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок