"Дурний гірший за злодія": в ОПУ відреагували на заклики Білорусі до негайного припинення вогню в Україні

"Дурний гірший за злодія": в ОПУ відреагували на заклики Білорусі до негайного припинення вогню в Україні

"Дурний гірший за злодія": в ОПУ відреагували на заклики Білорусі до негайного припинення вогню в Україні
Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк. Фото: Associated Press

Міністр закордонних справ Білорусі закликав до негайного припинення вогню та мирних переговорів між Росією та Україною. У відповідь радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що Мінськ зацікавлений у програші української сторони.

Про це Подоляк написав на своєму Telegram-каналі.

"Феєричні танці феєричних людей. Найпотужніший фейковий "миротворець" — Білорусь — ультимативно пропонує нам припинити вогонь та сісти за стіл переговорів. Негайно. І при цьому — уважно — не менш ультимативно наполягає на… повній забороні передислокації, постачанні зброї, переміщенні військових. По суті ж прямо каже – "не чиніть опір вже й дайте Росії вас дорізати", — зауважив посадовець.

Подоляк нагадав, що Білорусь залучена у війну проти України на російському боці.

"Чудово розумію, що легка життєрадісна дурість дозволяє сподіватися на поблажливе ставлення. Але не настільки ж явно слід виявляти свою життєву безглуздість. Білорусь опосередковано бере участь у війні за Росії. Тобто, країна активно та навіть агресивно зацікавлена у програші України", — зазначив він.

Чиновник ОПУ нагадав, що Білорусь надає Росії військову та громадянську інфраструктуру, територію, повітряний простір, полігони та складські запаси зброї росіянам для вбивства українців.

"Білорусь явно втратила залишки суб'єктності, тому мовчки прожовує шалені "ініціативи" шалених "російських капелюшників" щодо тактичної ядерної зброї. І попри все це виходить так на публіку і каже — а може ми виступимо в ролі посередника? Ми ж такі авторитетні. Ми ж маємо право слова"… Дурний точно гірший за злодія", — підсумував Михайло Подоляк.

Раніше міністр закордонних справ Білорусі Сергій Алейник відвідав Будапешт, де зустрівся зі своїм угорським колегою Петером Сіярто. Під час візиту він закликав припинити вогонь в Україні.

"Позиція Мінська однозначна – треба зупинити загибель людей, негайно оголосити перемир'я та розпочинати переговори – чим раніше, тим краще. Білорусь, як і Угорщина, на боці миру. Перемир'я має бути оголошено без права переміщення, перегрупування військ з обох сторін, без права перекидання зброї, боєприпасів, живої сили та техніки", — заявив голова білоруського МЗС.

Він також додав, що Мінськ "робив і вживатиме всіх можливих зусиль для деескалації конфлікту в Україні".

Читайте також

Обстріл Словʼянська, Україна закликає світ відреагувати на відео страт. 414 день війни. Онлайн

На початок