Понад 80% поранених і хворих військових після лікування повертаються у стрій — Національна академія медичних наук

Понад 80% поранених і хворих військових після лікування повертаються у стрій — Національна академія медичних наук

Понад 80% поранених і хворих військових після лікування повертаються у стрій — Національна академія медичних наук
. Військовослужбовець проходить біля прапора України, прикріпленого на стіні, у Запорізькому військовому шпиталі, 14 квітня 2022 року, фото: УНІАН

Близько 82% поранених і хворих військових Сил оборони України після проходження лікування повертаються у стрій та продовжують воювати.

Про це під час пресконференції 11 квітня розповів президент Національної академії медичних наук (НАМН) Віталій Цимбалюк.

"НАМН України є розробником Воєнно-медичної доктрини України, в основу якої покладений ізраїльський принцип, відповідно до якого всі цивільні лікарні на період війни стають такими ж військовими шпиталями. Завдяки об'єднанню зусиль військової та цивільної охорони здоров'я, єдиному медичному простору, на сьогодні до 82% поранених і хворих військових повертаються у стрій", — заявив Цимбалюк.

За його словами, станом на квітень 2023 року смертність військових на етапі евакуації зменшилась до 1,35%, а 80% поранених упродовж так званої золотої годиниУ військовій медицині є ключове поняття "золота година" для надання допомоги пораненим на полі бою: якщо протягом першої години після поранення буде надана повноцінна медична допомога, це врятує життя 90% постраждалих солдатів отримують належну допомогу.

Президент НАМН також додав, що зокрема медики Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова та Інституту загальної та невідкладної хірургії імені Зайцева від початку повномасштабного вторгнення РФ врятували 72 військовослужбовців з бойовою травмою серця та великих судин.

Загалом в Інституті серцево-судинної хірургії імені Амосова пройшли лікування 537 військовослужбовців з патологією серця та магістральних судин.

Читайте також: Без довгих черг: у ВР готують зміни до закону про військово-лікарську комісію

Крім того, в Інституті очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова врятували зір 524 військовослужбовцям, а лікарі Інституту отоларингології імені Коломійченка зберегли та відновили слух 901 українському військовому.

Наразі в Україні також запущено процес реформуванні військово-лікарських комісій.

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Читайте також

Координатор "Лікарів без кордонів" — про медичний потяг, роботу на звільнених територіях та знищені лікарні

Після поранення на війні продовжують служити у військкоматі: історія двох бійців з Рівненщини

Скоротити черги та прибрати паперову тяганину. Як Мінцифри планує цифровізувати ВЛК

На початок