Державна зрада. До 15 років позбавлення волі засудили миколаївця

Державна зрада. До 15 років позбавлення волі засудили миколаївця

Державна зрада. До 15 років позбавлення волі засудили миколаївця
Фото: Миколаївська обласна прокуратура

У Миколаєві до 15 років позбавлення волі засудили 48-річного місцевого мешканця. Чоловіка звинувачуютьЧастина 2 статті 111 — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, частина 2, 3 статті 436-2 — виправдовування, визнання неправомірною заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою, частина 1 статті 263 — незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами Кримінального кодексу України. у державній зраді, поєднаній з виправдуванням збройної агресії РФ та незаконному поводженні зі зброєю. Станом на 12 квітня чоловік перебуває під вартою. Вирок ще не набув законної сили, оскільки є час на його апеляційне оскарження.

Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

Прокурори довели, що чоловік добровільно сприяв державі-агресору.

"У травні 2022 року чоловік надіслав адміністратору Телеграм-каналу, створеного представниками спецслужб РФ, повідомлення, в якому заявив про себе та про свої наміри співпрацювати з окупантами, на що отримав згоду. Він почав отримувати завдання щодо передачі всієї наявної в його розпорядженні інформації військового та оборонного характеру в Миколаєві та області", — йдеться в повідомленні.

Упродовж травня — липня 2022 року, за інформацією прокуратури, чоловік надіслав щонайменше дев'ять повідомлень про місця перебування в Миколаєві підрозділів та техніки ЗСУ з можливістю їх ідентифікації на місцевості для нанесення надалі ракетно-артилерійських ударів.

"Громадянин поширював матеріали, в яких міститься виправдовування та визнання правомірною збройна агресія РФ проти України, а саме: відеозвернення до жителів України від імені представників держави-агресора, в яких автори представляють свої дії на території України "необходимой мерой при осуществлении специальной военной операции", — повідомляють у прокуратурі.

За інформацією прокурорів, під час обшуку у чоловіка була вилучена стрілецька вогнепальна зброя — автомат Калашникова та 270 набоїв до нього.

Читайте також

Гранати, міни, набої. Жителі Миколаївщини на своїх подвір’ях знаходять боєприпаси

Збір розвідданих про оборону Південноукраїнської АЕС. СБУ на Миколаївщині затримала підозрюваного

Коригував ракетні удари. Жителя Миколаєва засудили до 8 років позбавлення волі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок