У Краматорську перевірили колодязі: вода в них небезпечна для здоров'я

У Краматорську перевірили колодязі: вода в них небезпечна для здоров'я

У Краматорську перевірили колодязі: вода в них небезпечна для здоров'я
Фото: Краматорська районна філія ДУ "Донецький ОЦКПХ МОЗ"

У Краматорську Донецької області провели аналіз води з колодязів, який показав, що вміст нітратівНітрати – це солі та ефіри азотистої кислоти, хімічні речовини, які нині використовують переважно для добрив у сільському господарстві. У нормі нітрати входять до складу овочів і зелені, їх можна знайти в ґрунті та воді. Вони сприяють розвитку патогенної кишкової мікрофлори, яка виділяє в організм людини токсини, в результаті чого відбувається отруєння організму. перевищує норму у декілька разів. Таку воду не можна вживати, особливо вона небезпечна для дітей.

Про це повідомила Краматорська районна філія Донецького обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ України.

"При дослідженнях якості води з індивідуальних колодязів Краматорська, де проживають діти до трьох років, у 75% реєструються перевищення вмісту нітратів у 2-3 рази", — йдеться у повідомленні.

Також у центрі наголосили, що очищення та дезінфекція не завжди нормалізують вміст нітратів у колодязях.

"Вживання води з наднормативним вмістом нітратів є небезпечним для здоров'я людини, особливо для дітей. Гостро нітратне отруєння у немовлят у 7-8% випадків закінчується смертю. Також до групи ризику входять чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної системи, хворобами серцево-судинної системи", — зазначили у центрі контролю.

Читайте також

Сіль замість хлору: як у Слов'янську працює нова установка очищення води

З першої поїздки заповнений на 100%. До Краматорська прибув перший рейс львівського потягу

Краматорськ та Стемфорд стали містами побратимами

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок