Телефонує в поліцію майже щодня: на Житомирщині з початку року жителька однієї з громад подзвонила у поліцію 1125 разів

Телефонує в поліцію майже щодня: на Житомирщині з початку року жителька однієї з громад подзвонила у поліцію 1125 разів

Телефонує в поліцію майже щодня: на Житомирщині з початку року жителька однієї з громад подзвонила у поліцію 1125 разів
Із початку 2023 року на спецлінію поліції Житомирщини надійшло майже 58 тисяч різних повідомлень. Фото: ГУНП в Житомирській області

З початку 2023 року жителька однієї з громад Житомирщини зателефонувала на спецлінію поліції області 1125 разів. Лише із першого по дев’яте квітня вона здійснила 180 дзвінків. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції в Житомирській області Алла Ващенко.

Як сказала Алла Ващенко про цей випадок, жінка спілкувалася з операторами незалежно від часу, в середньому від 13 до 26 разів на добу, формулюючи повідомлення незрозумілого змісту.

За словами пресофіцерки, серед своєрідних "рекордсменів" за дзвінками на спецлінію "102" – і жителька селища Любар, яка продовж минулого тижня подзвонила в поліцію 203 рази. Це склало 20% дзвінків за той день. А загалом жінка телефонує майже щодня: за минулий тиждень вона спілкувалася з операторами 289 разів.

"Частина таких людей, які постійно телефонують правоохоронцям, мають вади психічного здоров’я. Але є й ті, хто цілком усвідомлено так розважається. А наслідком таких дій є те, що жителі області, які дійсно потребують допомоги поліції, не можуть зв’язатися з оператором "102". Оператори у будь-якому разі намагаються розібратися у ситуації, адже емоційна поведінка людини може бути зумовлена надзвичайними обставинами", – каже Алла Ващенко.

Серед телефонних дзвінків є такі, які розцінені як протиправні дії стосовно оператора "102". Це коли людина вживає ненормативну лексику та особисто ображає працівників спецлінії, каже Алла Ващенко. Серед них – житель Малина, який за майже два місяці зробив сім подібних дзвінків. Загалом таких випадків з початку року в області зафіксували 134. Це дрібне хуліганство, за що передбачена адміністративна відповідальність за статтею 173 Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідальність є і за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб – статтею 183Завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань Кодексу України про адміністративні правопорушення також передбачені штрафні санкції.

Загалом із початку 2023 року на спецлінію поліції Житомирщини надійшло майже 58 тисяч різних повідомлень.

Читайте також

  • Ексдиректору комунального підприємства Житомира повідомили про підозру через аварійний скид стічних вод у річку.
  • Виконком міськради вивчає документи на право користування земельними ділянками та будівлями церков УПЦ МП у Житомирі.
  • Кабмін погодив кандидатуру заступника керівника поліції Житомирщини Артема Лисогора на посаду голови Луганської ОВА.
  • Житомирське "Полісся" достроково припиняє співпрацю зі своїм гравцем Вадимом Черваком, який штовхнув арбітриню.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок