Миколаїв не має в достатній кількості прісних джерел води — директор водоканалу

Миколаїв не має в достатній кількості прісних джерел води — директор водоканалу

Миколаїв не має в достатній кількості прісних джерел води — директор водоканалу
Люди набирають очищену воду. Миколаїв 2022 рік. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Миколаїв через географічне розташовування не має в достатній кількості прісних джерел води, які б цілодобово забезпечували місто питною водою, тому був споруджений водогін "Херсон — Миколаїв" протяжністю 72 км. 12 квітня 2022 року його пошкодили російські військові. Станом на 12 квітня 2023 року водопровідна мережа міста заповнена технічною водою.

Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів генеральний директор комунального підприємства "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

Після деокупації Херсона в листопаді 2022 року фахівці водоканалу обстежили місця руйнування.

водопостачання
Ремонт пошкодженого водогону, 16 листопада 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"З’ясували, що ділянки були пошкоджені не лише внаслідок обстрілів, а й навмисними підривами. Були спроби налагодити постачання, але ворог обстріляв у Херсонській області наше обладнання, тому зараз знов у мережі технічна вода", — сказав Дуденко.

водопостачання
Пошкодження насосної станції після ракетного обстрілу. Фото: МКП "Миколаївводоканал"
Відновити пошкодження магістрального водогону в Херсонській області неможливо. Будь-які роботи пов'язані з ризиком для життя працівників, — сказав директор водоканалу.

"Але місто вистояло, разом з колегами з інших комунальних підприємств — "Миколаївоблтеплоенерго", "Миколаївелектротранс" — ми впоралися з цією проблемою. Пробили, відновили багато свердловин, встановили системи очищення, підвозили питну воду для містян. Майже місяць, до 6 травня 2022 року, Миколаїв був взагалі без води, без організованого водопостачання", — згадав Борис Дуденко.

водопостачання
Люди набирають воду з ємностей, якими обладнаний трамвай. Миколаїв 2022 рік. Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

"Від шостого травня 2022 року працівники водоканалу розпочали водозабір з річки Південний Буг, промивали та наповнювали водопровідну мережу. Восьмого травня змогли дати воду у квартири і будинки миколаївців. Хоча й технічну, але ми змогли налагодити постачання, тому що 95 відсотків потреб — використання води, як технічної", — розповів директор "Миколаївводоканалу".

Миколаївський волонтер налагодив продаж солоної води задля допомоги військовим

"Втім, солона вода завдала багато біди. Аварії на мережі по місту збільшилися в десятки разів. 12 квітня ліквідовуємо черговий виток, ремонтуємо трубу, намагатимемось якнайшвидше це робити, аби відновити людям водопостачання", — сказав Борис Дуденко.

водопостачання
Ремонт на водомережі в Миколаєві, вересень 2022 року. Фото: Сєнкевич Online/Telegram
У Миколаєві доведеться замінити всю систему водопостачання — директор водоканалу

Станом на 12 квітня 2023 року до помешкань миколаївців продовжує надходити технічна вода.

Що відомо

Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.

Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок