Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я, — пояснення черкаських фахівців

Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я, — пояснення черкаських фахівців

У разі звільнення за станом здоров'я працівник має гарантії від роботодавця. Що згідно з законом гарантує держава, розповіли у пресслужбі Державної служби України з питань праці у Черкаській області.

У пресслужбі пояснили, якщо працівник відповідно до медичного висновкуперелік документів визначений Порядком розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1449 не може продовжувати виконувати свою роботу, яка передбачена трудовим договором, роботодавець має перевести працівника на іншу роботу, яка відповідає його стану здоров’я.

При цьому, зазначили у пресслужбі, переведення працівника на іншу роботу можливо тільки за його згодою.

Звільнення такого працівника можливе, прокоментували у відомстві:

"Звільнення можливе на підставі пункту 2 статті 40 Кодексу законів про працю України допускається, якщо іншої роботи немає чи працівник відмовився від переведення. Також при звільненні такому працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок