Як складатимуть національний мультипредметний тест в Запорізькій області

Як складатимуть національний мультипредметний тест в Запорізькій області

Як складатимуть національний мультипредметний тест в Запорізькій області
Ілюстративне фото. УНІАН

У 2023 році національний мультипредметний тест, який складатимуть абітурієнти, міститиме завдання з трьох предметів: два з них – обов'язкові, третій – на вибір. Як проводитимуть тестування під час повітряних тривог – дізнавались журналісти Суспільного.

За словами директорки Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвастунової, серед тих предметів, які може обрати учасник тестування, – іноземна мова, хімія, фізика, біологія та історія України.

"Тривалість тесту – 180 хвилин, це на 60 хвилин більше, ніж минулого року. Учасники можуть самі розподіляти час і обирати той блок, з якого вони будуть стартувати. Тобто вибір предметів, українська мова, математика і предмет за вибором, говорить, що учасник може стартувати з будь-якого модуля і, навіть, його не закінчивши, переходити до іншого", – зазначає Марина Горбенко-Хвастунова.

Як на Запоріжжі складатимуть національний мультипредметний тест під час повітряних тривог
Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти. Фото: Дніпровська міська рада

За словами Марини Горбенко-Хвастунової, основна сесія відбудеться з 5 по 23 червня, додаткова — з 11 по 24 липня. Тестування не можна буде пройти вдома, відбуватиметься воно у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах, розміщених у приміщеннях шкіл та університетів.

Як на Запоріжжі складатимуть національний мультипредметний тест під час повітряних тривог
Учні складають національний мультипредметний тест. Фото: УНІАН

Якщо в Запоріжжі буде повітряна тривога, може бути два типи ситуацій, каже Марина Горбенко-Хвастунова. Перший – тестування проводять у комп'ютерному класі в сховищі й під час повітряної тривоги тест не перериватимуть. Проте, якщо тестування буде у звичайному класі— всі переходитимуть до сховища та чекатимуть доки не завершиться тривога:

"Якщо тривога триває не більше, ніж 1 годину 20 хвилин, орієнтовно 2 години, то тест може бути продовжений. Якщо тривога достатньо довга, більше двох годин, то тест для цих учасників буде перенесено на інший день додаткової сесії".

На сайті українського центру оцінювання якості освіти зазначають, що, за 4 дні від початку реєстрації, бажання проходити тестування в тимчасових екзаменаційних центрах виявили 46 570 осіб, а за кордоном ー 7272.

Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті триватиме до 3 травня.

Як на Запоріжжі складатимуть національний мультипредметний тест під час повітряних тривог
Інструкція як зарєєструватися на національний мультипредметний тест 2023 року. Скрін з сайту Українського центру оцінювання якості освіти

Зареєструватися треба за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру та створити персональний кабінет. Вступна кампанія до вишів відбуватиметься в липні та серпні.

Читайте також

Абітурієнти з Запорізької області мають право на вступ до вишів за квотами

Національний мультитест можна буде скласти у 21 країні світу

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок