НАБУ скерувало до суду обвинувальний акт стосовно брата колишнього голови "Держінвестпроекту"

НАБУ скерувало до суду обвинувальний акт стосовно брата колишнього голови "Держінвестпроекту"

Підозрюваний Олександр Каськів
Підозрюваний Олександр Каськів. Скірншот з сайту МВС

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду обвинувальний акт стосовно одного з учасників схеми із заволодіння 259,2 млн грн, призначених для реалізації низки національних проектів. Йдеться про рідного брата ексголови "Держінвестпроекту" Владислава Каськіва Олександра.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ у Telegram.

"У зв’язку із тим, що особа перебуває на території Словацької Республіки, Вищий антикорупційний суд надав дозвіл на спеціальне досудове розслідування, що дозволило вручити обвинувальний акт її захиснику. Наразі НАБУ і САП вживають заходів для екстрадиції обвинуваченого в Україну", — йдеться у повідомленні НАБУ.

26 травня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили рідному брату колишнього голови "Держінвестпроекту" Владислава Каськіва Олександру Каськіву про підозру у створенні злочинної організації та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Дії особи кваліфіковано за ч. 1 ст. 255Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією або участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій об'єднань злочинних організацій або організованих груп, ч. 3 ст. 27Організація злочину, ч. 4 ст. 28Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі КК України.

Відповідно до даних з відкритих джерел, підозрюваним у справі є Олександр Каськів, брат якого, Владислав Каськів, очолював "Держінвестпроект" у 2010-2014 роках. Інформація про розшук Олександра Каськіва також міститься на сайті НАБУ.

У чому підозрюють Олександра Каськіва

Слідство вважає, що у 2012-2014 роках "Державна інвестиційна компанія", що перебувала у сфері управління "Держінвестпроекту", надала 259,2 мільйона гривень позик двом приватним компаніям нібито для реалізації національних проєктів "Якісна вода" та "Олімпійська надія-2022". Однак згодом слідство встановило, що ці компанії мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву "Держінвестпроекту".

"Отримані кошти ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. У кінці ланцюга кошти опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат колишнього голови "Держінвестпроекту". Згодом ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських ТОВ, які впродовж 2013-2015 рр. скупили в громадян України понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 Га", – зазначили в НАБУ.

При цьому в липні 2020 року НАБУ та САП арештували ці ділянки.

В Антикорупційному бюро зазначили, що у зв’язку з тим, що місце перебування підозрюваного не встановлено, йому було повідомлено про підозру в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

"Повідомлення про підозру залишено за місцем його реєстрації та ЖЕУ", – пояснили у Бюро.

Нині НАБУ та САП встановлюють інших учасників злочинної організації та ведуть перемовини із компетентними органами Панами щодо притягнення до кримінальної відповідальності ексголови "Держінвестпроекту", якого Генеральна прокуратура екстрадувала з Панами у 2017 році на таких умовах, за яких НАБУ і САП наразі не можуть йому повідомити про підозру попри зібрану доказову базу.

Читайте також

НАБУ оголосило у розшук колишнього голову ФДМУ Сенниченка і ще шістьох підозрюваних у справі про махінації з фондом

НАБУ і САП підозрюють суддю з Рівненщини та адвоката у корупції

Посадовця Національної академії наук спіймали на хабарі

НАБУ і САП скерували до суду справу щодо голови одного з райсудів Полтави

Справа "Роттердам+": до суду скерували обвинувальний акт щодо 6 підозрюваних

"За екстраординарні досягнення". У чому підозрюють ексглаву "Нафтогазу" Коболєва та що стало відомо з судових засідань

На початок