Двом жителькам Житомирщини оголосили про підозру, зокрема, у підтримці агресії РФ та прославлянні військових армії Росії. Одна з жінок вже постала перед судом. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.
За її словами, працівники СБУ блокували антиукраїнську агітацію жительок області в заборонених в Україні соціальних мережах. Зокрема, житомирянка розповсюджувала на власній сторінці у соцмережі "ВКонтакті" матеріали із російською воєнною пропагандою.
"Вона була активною учасницею російських спільнот, у яких вихвалялися та прославлялися вояки російської ПВК "Вагнер". І там жінка переймалася за здоров’я та долю не тільки вагнерівців, а й усіх окупантів", – каже Ірина Мартинюк.
До того ж, підозрювана поширювала дописи про доцільність силового приєднання східної та центральної України з Києвом до Росії і поділу на земельні ділянки для так званих "ветеранів новоросії, російських активістів-підпільників та солдатів окупаційного контингенту".
"Була проведена судова семантико-текстуальна експертиза, яка підтвердила наявність у повідомленнях прямих закликів до дій з насильницької зміни меж територій та державного кордону України", – сказала речниця СБУ.
Жінці повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- частина перша статті 110Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
- частина друга статті 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників.

Друга підозрювана – уродженка РФ, ексвійськова із містечка поблизу Житомира. За інформацією Ірини Мартинюк, її донька проходить військову службу у військовій частині нашого регіону, а онук успішно навчається у вищому військовому навчальному закладі.
Сама жінка на платформі "Однокласники" поширювала із проросійських пабліків пафосні пости, у яких прославляла військових окупаційної армії, захоплювалася ними та переймалася належним рівнем їхнього подальшого матеріально-побутового забезпечення, який мав би бути гідним так званих "творцов нового порядка", "усмірітєлєй хаоса". Називала їх "поколінням героїв".
Жінці інкримінують частину другу статті 436-2 Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасниківКримінального кодексу України.
Обвинувальний акт стосовно однієї з фігуранток вже скерували до суду для розгляду по суті.
Що відомо
- 24 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7186, яким посилила відповідальність за пособництво державі-агресору. від 14 березня набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)".
- Що не так із законом про колабораціонізм. Пояснює директор української Гельсінської спілки.
- Колабораційна діяльність: юрист зі Львова пояснює, що підпадає під це визначення.
Ще по темі
- На Житомирщині судитимуть посадовця держустанови, настоятеля храму та ще дев'ятьох колаборантів.
- Трьом жителям Житомирської області, які підтримують рішення і дії Росії, повідомили про підозру.
Читайте також
- Із відновленням зруйнованих паводком переправ доведеться почекати – голова Коростенської РВА Житомирщини.
- Жителі Іршанської громади на Житомирщині зрізали замок на дверях Свято-Покровського храму, який переходить до ПЦУ.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: