"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення ТрО розповів про ситуацію на півдні

"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення ТрО розповів про ситуацію на півдні

Ексклюзивно
"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення ТрО розповів про ситуацію на півдні
Командир 11-го батальйону спеціального призначення 112 бригади сил ТрО Олександр Посіпко. Фото з особистого архіву військового

Одинадцятий батальйон спецпризначення 112 бригади тероборони сформувався влітку 2022 року. З літа до початку жовтня військові проходили стадію підготовки. У середині жовтня 2022 року спецпідрозділ вийшов у зону бойових дій під Миколаєвом.

Про підрозділ спецпризначення, роботу тероборони та ситуацію на півдні країни в інтервʼю Суспільному розповів командир 11-го батальйону спеціального призначення 112 бригади сил ТрО Олександр Посіпко.

Про батальйон спецпризначення

За словами військового, рота спецпризначення до формування батальйону була залучена в боях під Києвом.

"Брала участь у боях за Мощун, у боях на Чернігівському напрямку, потім, коли противник відступив з Київщини, деякі підрозділи роти були направлені в Харківську та Донецьку області, брали участь там у боях. Досить активні велись бойові дії підрозділом, були загиблі, на жаль, поранені, які досі ще перебувають на реабілітації з тих часів", — говорить Олександр Посіпко.

Ми вбиваємо ворогів. Це основна наша задача. Ми наближаємо перемогу. Розкривати наші завдання я не маю можливості. Ми активно працюємо.
"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення розповів про ситуацію на півдні
Військові батальйону спецпризначення на бойовій машині. Особистий фотоархів Олександра Посіпка

Про тероборону

За словами Олександра Посипко, особистий склад в ТрО завжди дуже строкатий.

"Тут можуть бути хто завгодно. У мене в батальйонах були депутати міських рад, радники мерів, директори великих підприємств або топменеджмент підприємств, власники підприємств, багато айтівців. Ці люди мають ширший погляд на можливості застосування різних сил і засобів, можливості застосування людей, у них реально ширший погляд на ці моменти й набагато ефективніше виходить з ними працювати", — розповів командир.

"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення розповів про ситуацію на півдні
Тероборонівці на службі. Особистий фотоархів Олександра Посіпка

За його словами, ще один важливий момент — це наповненість особового складу саме добровольцями, які прийшли з початком повномасштабного вторгнення в сили ТрО.

"Попередній мій батальйон на 100 відсотків складався саме з добровольців. Люди з цивільною роботою, ніколи до війська не мали стосунку, а потім відчули поштовх, зрозуміли, що так, хто, якщо не ми. Пішли й воюють і прекрасно воюють. Перевчаються, здобувають необхідні навички", — говорить військовий.

Я далекий від думки, що велика частина цих людей залишиться у Збройних силах, ні, вони повернуться до своєї роботи. Але, по-перше, вони навчать штатних офіцерів як це правильно робити, як це робити по-сучасному. А ще вони створять величезну купу методичних матеріалів, які залишаться надалі для ЗСУ.

Ситуація на південному фронті

Чітко почала спостерігатися різниця між озброєнням російської та української армії, за словами військового, в середині літа 2022 року, коли в Сил оборони України зʼявилися "Хаймарси".

"Перша половина літа 2022 року — чітко було видно, що у них суттєва перевага в кількості боєприпасів і в кількості артилерії. Вони дозволяли собі ураження артилерійським вогнем самих дрібних і незначних цілей, або просто "турбуючий" вогонь умовно десь по тому району, де розосереджені наші військовослужбовці. Водночас у нас навпаки на гармату було там по декілька снарядів на день, чи на міномет так само. Ми дозволяли собі стріляти тільки в чітку ціль під корегування дроном, яку ми добре бачимо і так далі", — розповів чоловік.

Зі слів військового, артилерійські системи наявні у Сил оборони станом на 2023 рік за своїми тактико-технічним характеристикам набагато кращі, ніж у російських військових.

Високоточні снаряди, які чітко бʼють в ціль, не потребують використання їх великої кількості: один постріл — одне знищення, все чітко.

"Тут ми їх суттєво відтіснили вже від берега, за рахунок цих високоточних систем артилерійських. Вони собі вже не дозволяють вільно почуватися в прибережній зоні. Та піхота, яка тут знаходиться, знищується нами, мінометами. Вони вже себе вільно не почувають так, повзають, перебігають", — говорить Олександр Посіпко.

"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення розповів про ситуацію на півдні
Тероборонівців. Особистий фотоархів Олександра Посіпка

Поведінка російських військ

Російські війська постійно ведуть вогонь туди, куди дістають.

"Єдине, що чітко видно, що вони не намагаються діставати десь глибше ніж населені пункти прибережної зони. Щоб стріляти далі, вглиб, їм доводиться ближче підʼїжджати до берега, відповідно в зону ураження нашими системами. Тут вони або будуть знищені, або ж не намагаються заїжджати в цю зону", — розповів командир.

Останнім часом, зі слів Олександра, армія РФ активно використовує баражуючі авіабомби, які запускають з літаків з великої відстані.

"Вони наносять ураження ними по населених пунктах, які по берегу річки Дніпро. Не прицільно, якогось суттєвого ураження наших підрозділів немає, але просто розвалюють села, міста. Відколи вони були вимушені перейти на лівий берег і ще й відтіснили їх нашою артилерією вглиб територій на Лівобережжі, вони просто до Миколаєва не дістають", — говорить Олександр Посіпко.

Ми не фіксуємо, щоб російській диверсійні групи прям "борзо" через Дніпро перепливали , ми їм не даємо такої можливості.
"Я думаю, що все буде добре в цьому році": командир батальйону спецпризначення розповів про ситуацію на півдні
Військові батальйону спецпризначення. ЗСУ. Фото з особистого фотоархіву Олександра Посіпка

Новий наступ

Командир батальйону спецпризначення каже, що не вірить в те, що російські війська спроможні піти в наступ.

"Принаймні на сьогодні, по тим даним, якими ми володіємо, ніяких угрупувань, спроможних до наступальних дій на нашому напрямку не спостерігається. І власне, якби у Росії нині була спроможність, якісь серйозні наступальні дії організувати, вони б це зробили вже протягом зими", — каже Олександр Посіпко.

Армія РФ зосередиться на обороні оскільки вони готують до українського контрнаступу.

"Я хочу нагадати, що перед початком Херсонської операції, на цих територіях, де ми зараз перебуваємо, тут розташовувались найкращі підрозділи десантних військ. Проте, це їм не допомогло. Операція по звільненню Херсона була спланована дуже грамотно, потужно", — сказав Олександр Посіпко.

Я думаю, що все буде добре в цьому році

Читайте також

На Миколаївщині жінка чекає на повернення сина з ймовірного полону

Попереду реабілітація та лікування. З російського полону повернулися 15 миколаївських морпіхів

Хочемо повернутися до нормального життя. Історія жительки Очакова, що на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок