На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців: що кажуть відповідальні за приміщення

На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців: що кажуть відповідальні за приміщення

Доповнено
На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців: що кажуть відповідальні за приміщення
Фото результату перевірок співробітниками Офісу Омбудсмана місць тимчасового перебування переселенців на Дніпропетровщині. Telegram/Дмитро Лубінець

На Дніпропетровщині співробітники Офісу Омбудсмана під час моніторингових візитів зафіксували порушення умов проживання переселенців. Про це йдеться на сторінці у Telegram Омбудсмана Дмитра Лубінця.

За повідомленням, Представник Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна спільно з працівниками Офісу та регіонального представництва відвідали 5 місць тимчасового проживання переселенців:

  • транзитний пункт розміщення ВПО в м. Дніпро, координатором якого є ГО "Джерело підтримки";
  • гуртожиток №5 – Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;
  • приміщення Українського державного інституту мінеральних ресурсів, облаштування якого здійснює БО "Добро в Амурі";
  • гуртожиток Дніпровського центру професійно-технічної освіти;
  • гуртожиток Дніпровського фахового коледжу енергетичних та інформаційних технологій.

За їхніми словами, найбільше питань виникло під час перевірки гуртожитку №5 та транзитного пункту розміщення ВПО.

"Приміщення потребують ремонту, кімнати в незадовільному технічному та санітарно-гігієнічному стані, через надмірну вологість – пліснява та грибок. Продукти зберігаються в антисанітарних умовах на підлозі, без дотримання температурного режиму", – йдеться у повідомленні.

"У кімнатах пліснява й грибок". На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців
Фото результату перевірок співробітниками Офісу Омбудсмана місць тимчасового перебування переселенців на Дніпропетровщині. Місця тимчасового проживання ВПО на Дніпропетровщині. Фото: Telegram/Дмитро Лубінець

Також зазначають, що потреба в заміні санвузлів, душових. Окрім цього не забезпечене роздільне проживання для окремих сімей, дітей, чоловіків і жінок, на всіх мешканців пункту облаштований лише один санвузол та одна пральна машина.

"У кімнатах пліснява й грибок". На Дніпропетровщині зафіксували порушення умов проживання переселенців
Фото результату перевірок співробітниками Офісу Омбудсмана місць тимчасового перебування переселенців на Дніпропетровщині. Фото:Telegram/Дмитро Лубінець

Також не забезпечена вимога про доступність приміщень для осіб з інвалідністю. А вартість кімнат завищена, повідомив на своїй сторінці Омбудсман Дмитро Лубінець.

За результатами моніторингу готуються листи до компетентних органів для реагування на виявлені порушення.

Що кажуть в прихистку для переселенців від ГО "Джерело підтримки"

У коментарі Суспільному представниця ГО "Джерело підтримки", яка координує транзитний пункт розміщення ВПО, зазначила, що будівля дійсно потребує ремонту.

"У кімнатах проживає по 7-8 людей, там один санвузол, бо така побудова споруди, це стара "єкатерининка" ми не можемо зробити інакше. Люди платять по 750 гривень за людину, це перераховується на комунальні платежі. Та ми їх повністю забезпечуємо, це триразове харчування, всі засоби гігієни, одяг ми видаємо", – каже представниця організації Людмила Дінник.

Також у громадській організації заначають, що вони мають ще один прихисток у Дніпрі, і, за бажанням, люди можуть переселитися туди.

"Дехто з'їжджати категорично не хоче, бо в інших прихистках інша тарифна сітка по комунальним платежам", – зазначила Людмила Дінник.

Що кажуть у гуртожитку для переселенців, яким опікується БО "Добро на Амурі"

У коментарі Суспільному керівниця благодійної організації "Добро на Амурі" зазначила, що приміщенням вони опікуються самостійно.

"Коли ми просили допомогти влад, нам всі відмовили. Як у нас можуть бути хороші умови, якщо це звичайні люди, які роблять все своїми силами. Ми домовлялися самі з фондами, збирали гроші. Надсилали друзі з Америки, нам ніхто не допомагав", – розповіла керівнця Таліна Жарікова.

Переселенці, які проживать у центрі сплачують по 500 гривень з дорослого.

"У них дворазове харчування, ми забезпечуємо всіма засобами гігієни, одягом. Ми влаштовуємо дні народження дітям, забезпечуємо їм дозвілля та розваги. Також лікуємо за свої кошти тих, хто потребує", – зазначає жінка.

За її словами, зараз у будівлі тривають ремонті роботи: замінили майже усі вікна, відремонтували кухню та санвузли. У планах – ремонт житлових кімнат.

Що кажуть у гуртожитку Дніпровського центру професійно-технічної освіти

Згідно відповіді на запит від Дніпровського центру професійно-технічної освіти, який до керівництва центру надсилало Суспільне, гуртожиток використовується переселенцями через відсутність навчального процесу.

Як зазначили у керівництві центру, наразі та проживають 47 переселенців.

"Загалом там проживає 16 сімей у 16 окремих кімнатах. На кожному поверсі розташовані санітарні та душові кімнати, з урахуванням гендерних вимог. Також на кожному поверсі розташоване приміщення для приготування їжі, в якому забезпечений доступ до електриих поверхонь тадухових шаф", – зазначається у повідомленні.

Також у центрі повідомляють, що проживання переселенців у гуртожитку безкоштовне.

"Працівниками та адміністрацією центру виконуються всі необхнідні дії для комфортного, безкоштовного тимчасового перебування внурішньо-переміщенних осіб в учнівському гуртожитку Центру", – повідомили в адміністрації.

Читайте також

В Ужгородському районі виявили два порушення умов проживання вимушених переселенців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок