Будівельники, водії, зварювальники: кого найбільше шукають через центри зайнятості

Будівельники, водії, зварювальники: кого найбільше шукають через центри зайнятості

Будівельники, водії, зварювальники: кого найбільше шукають через центри зайнятості
Фото: Волинський обласний центр зайнятості

З початку повномасштабного вторгнення Росії проти України з'явилася потреба у кваліфікованих працівниках певних галузей: будівництво, торгівля, господарство. Про це в етері Суспільне. Спротив розповіла заступниця директора департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник. Вона розказала, яку заробітну плату можуть отримати кандидати на роботу та як змінився ринок праці під час війни.

У Державному центрі зайнятості є 35 тисяч вакансій праці, які доступні для працевлаштування. Найбільший приріст вакансій спостерігається у Києві, також Львові, Дніпрі, Хмельницькому, Київській та Одеській областях, повідомила Олена Мельник:

"Наразі є потреба у кваліфікованих працівниках у будівельній галузі, водіях транспорту, електрогазозварниках. Тобто те, що пов'язано з комунальним господарством, мережею гуртової та роздрібної торгівлі, є пропозиції у галузі освіти або медицини".

Читайте також: "Бачимо позитивну тенденцію": експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії

Найменше вакансій у галузях, які були затребувані на початку 2022 року, наприклад, нерухомості та туризму.

Навчання працівників

Роботодавці в Україні зацікавлені навчати робітників та мотивувати їх, зауважила Олена Мельник.

"Частина ринку праці втратила висококваліфікованих фахівців з різних обставин, хтось перебуває на фронті, хтось виїхав за кордон. Запит роботодавців щодо підготовки, перепідготовки кадрів та до навчання є досить високим. Якщо є пропозиція роботи, яка потребує додаткових компетенцій, то, відповідно, люди погоджуються, а роботодавці зацікавленні в навчанні свого персоналу".

Заробітна плата

У 2022 році, за даними органів державної статистики, середня заробітна плата становила 15 тисяч гривень. Середня заробітна плата, яку пропонували минулого року у Державному центрі зайнятості, складала 11-12 тисяч гривень.

"На сьогодні ми спостерігаємо поступовий приріст, в середньому 13 тис. грн. Там, де є цікаві пропозиції, то зарплата може сягати й 110 тисяч, або 78 тис. грн. Наприклад, є пропозиції для кухаря — 45 тис. грн, та бухгалтера — 48 тисяч гривень. Все залежить від роботодавця і від того, які він цілі ставить, беручи людину на роботу", — говорить заступниця директора Олена Мельник.

Читайте також

  • На Великдень з російського полону звільнили чотирьох бійців з Рівненщини
  • "Ми заслуговували на більше": тренер Вереса про нічию 5:5 з Металістом
  • "Бачимо позитивну тенденцію": експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії
  • Торговицький скарб: що відомо про одну з найцінніших знайдених колекцій на Рівненщині
  • Рівненські школярі 17 квітня навчатимуться в асинхронному режимі — міський голова

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок